Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi igazgatás, nemzetkö...

Nemzetközi igazgatás, nemzetközi gazdálkodás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén fogok érettségizni. Eddig jogra akartam menni de rájöttem hogy nem sokat kezdhetek vele mert telített hacsak nincsenek kapcsolataim. Most a nemzetközi dolgok felé kacsintgatok. Érdekesnek találom őket a pszichológiával és a gazdaságinformatikával együtt. Mit gondoltok jók ezek a szakok ha később külföldön szeretnék majd dolgozni vagy esetleg élni is? Tervezem hogy mesterképzést csinálok majd abból amire megyek,és ha lehet doktorit is szeretnék.
2011. aug. 24. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

a nemzetközi igazgatás a jognak a lebutított változata. azokat a munkákat amiket te kapnál, a jogászoknak fogják adni mert a telítettség miatt nem kapnak a végzettségükhöz jobban illő munkát.. szerintem semmiképp ne menj oda, ha a nemzetközi igazgatás és a jogász közt kéne választani, akkor még mindig a jogász az értelmesebb.


a nemzetközi gazdálkodás az jó, hogyha valami jó helyen végzed [bgf, bme, corvinus, pte, szte] és ha a kötelező két nyelv közül az angolt tudok felsőfokon.


a pszichológiának csak akkor van értelme ha doktorit csinálsz belőle [csak így lehetsz pszichológus és így praktizálhatsz], ezzel és a gazdaságinformatikával el tudsz helyezkedni külföldön, a nemzetközi igazgatással/joggal nem, a nemzetközi gazdálkodással csak úgy tudnál, ha kint csinálnád a mesterképzést. sok embernek van ilyen diplomája, és mivel nem technikai diploma, nem lesz valami meggyőző külföldi munkaadóknak. szóval ehhez mindenképp kell, hogy a második diploma valami 'nagyobb presztízsű' országból legyen, pl angolszász országból.

2011. aug. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húú..köszönöm szépen a válaszodat! Sokat segítettél! :) Szóval te a pszichológiát vagy a gazdaságinformatikát javasolnád inkább?
2011. aug. 25. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már használtam köszi de nem kaptam számomra kielégítő választ, és írtam alulra hogy még mi érdekel és arra is várnám a válaszokat hogy azokról mit gondolnak.
2011. aug. 26. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!