Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol volna lehetőség felmérést...

Hol volna lehetőség felmérést készíteni a fiatalok erkölcsi gondolkodásáról?

Figyelt kérdés
Egyetemistaként készítenék ilyen felmérést. Főleg felsősöket és gimnazistákat vonnék bele. Viszont az a gondom, hogy nehéz egy-egy iskolai közösséget rávenni a felmérésben való részvételre. Alig van iskola, ahol pl. etikatanár van, más tanárokat meg nem tudom, mennyire érdekel az ilyesmi (tanári segítség nélkül meg nehéz). Egyáltalán milyen iskolákban vannak etikatanárok, és milyenek azok az órák?
2011. okt. 10. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben internetes kérdőívet is készítenék, és beszélnék a volt tanáraimmal.
2011. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak az internetes felmérésben nem bízom meg annyira, de ettől függetlenül valószínűleg megcsinálom. Viszont volt tanárom egy volt, aki - etika néven - filozófiát tanított, és az ő hozzáértése hagyott némi kívánnivalót maga után.
2011. okt. 10. 14:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk elméletileg volt az utolsó évben etika óránk, de a gyakorlatban mivel osztályfőnök tartotta ( a kémia tanárom is egyben ) kémia órát tartott.

11.-ben viszont a fizika tanárom tartotta az etika órát. Ott vallásokról beszéltünk és különböző témákat veséztünk ki. Mint például elitéljük -e az abortuszt vagy sem. Mit gondolunk a kéregető hajléktalanokról stb.

41-en voltunk az osztályban úgyhogy elég sok féle vélemény született, így igazán érdekesek voltak az órák.

Néhány gimnázium tart etikát, de csak az utolsó két évben van szerintem, ha van.

2017. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!