Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen körülmények között...

Milyen körülmények között lehet átiratkozni másik Főiskolába/ Egyetemre?

Figyelt kérdés

Mik azok a indokok, amikkel átvesznek, hogyan lehetséges?

Csak ugyanarra a szakra ? Hogy van ez?


2011. aug. 27. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyanról már hallottam, hogy adott egyetemen belül másik szakra de ez is inkább akkor ha a két szak tantárgyai eleinte nagy mértékben megegyeznek, de arról, hogy iskolát váltani. Szerintem ahhoz újra kell felvételizni.
2011. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ausonia ***** válasza:
nem kell újrafelvételizni,minden suli TVSZ-ében vagy egy pont arról, hogy "átvétel másik intézményből". én úgy tudom, hogy mivel minden iskolának megvan a maga szabályzata,ez is iskolafüggő,meg kell nézni, hogy a suli,ahová mennél, milyen feltételekkel venne át.
2011. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

erre nincs hivatalos szabály. minden egyetem maga dönti el, hogy milyen feltételekkel hajlandó átvenni hallgatót. nyilván kisebb egyetemek, ahova jobban kel a diák jóval engedékenyebbek. én pl egy nagy egyetem vegyészmérnök képzéséről szerettem volna átmenni egy kisebb kémia szakára.

felkerestem a TO-t, azt mondták, hogy megoldható, min 2 teljesített félév és félévente min 20 szerzett kredit az elvárásuk. de mivel ez nekem nem volt meg, inkább újrafelvételiztem és azóta is oda járok. és arra is készülj fel, hogy az esélye, hogy államilag támogatottként vesznek át, szinte 0.

2011. aug. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!