Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező szakmai gyakorlat,...

Kötelező szakmai gyakorlat, de hol?

Figyelt kérdés

Jogi asszisztens szakon fogok továbbtanulni, és kaptam egy papírt, hogy már most érdemes a nyári gyakorlat helyét megszervezni... De nem adtak semmi támpontot, gondolom önkormányzathoz, bíróságra lehet menni. Van még ötletetek, hogy hova? Budapest és környékén.

19/L


2011. aug. 29. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Most jön az a rész, hogy el kell kezdeni seggeket nyaldosni, mert ha nem teszed, lőttek a tanulmányaidnak. Kérdezd végig a barátaidat, nem dolgozik-e valami ilyen helyen ismerősük vagy rokonuk! Egyik ismerősöm is emiatt nem tudott még lediplomázni, egyszerűen senkit nem ismert, aki be tudta volna ajánlani valahová gyakorlatra, "csak úgy" meg nem nagyon vesznek fel.
2011. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg van jogáaz ismerősöd, aki dolgozik, akkor nála, családsegítőknél, bíróságnál, de láttam már olyat, aki a telenornál
2011. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédi iroda. Szerintem - mivel rengeteg van belőle - azt lehet a legkönnyebb találni.
2011. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólónak üzenném - mindenféle kötekedés nélkül -, hogy azért nem mindegy, hogy valaki már joghallgatóként, vagy jogi asszisztensként jelentkezik-e valahova gyakorlatra! Az előbbi nehezebb, az utóbbi valamivel könnyebb!


A kérdezőnek pedig: a papíron elvileg rajta kell (vagy kellett volna) lennie, hogy milyen helyekre lehet jelentkezni gyakorlatra! Lehet mind igazságszolgáltatáson belüli, mind igazságszolgáltatáson kívüli helyekre jelentkezni. A belüli értelemszerűen a bíróság, ügyészség, ügyvédi iroda, illetve az önkormányzaton belül a jegyző, kívüli pedig a közigazgatás (pl. okmányiroda, önkormányzat jegyzőn kívüli része).

Két tanácsom lenne ezzel kapcsolatban:

1. fontos eldöntened, hogy mit szeretnél kezdeni a jogi asszisztensi végzettségeddel. Ergo... esetleg tovább akarsz tanulni jogászként, vagy "csak" jogi asszisztensként akarsz elhelyezkedni, vagy teljesen mindegy, hol dolgozol, csak valamilyen papírod legyen? Megmondom, miért! Ha az első vagy a második lehetőséget fontolgatod, akkor valamelyest nyom a latban, hogy hova mész gyakorlatra, mert a továbbiakban esetleg oda tudsz majd menni - normálban is - dolgozni! (joghallgatóként pedig esetleg meglehet a helyed joghallgatói gyakorlatra, vagy ügyvédjelölti státuszra!)

Viszont ha "csak legyen egy papírom" tárgyú a dolog, akkor teljesen mindegy, hova mész! Sőt... ha van ismerősöd, akár le is igazol neked 3 hetet úgy, hogy még dolgoznod sem kell!

2. Ha nincs ismerősöd, vagy van, de dolgozni szeretnél, akkor mindenképpen olyan helyre jelentkezz, ami állami (ügyészség, bíróság, önkormányzat, stb.). Az ügyvédi irodák nagy részénél szokás az, hogy még ők kérnek pénzt azért, hogy náluk tölthesd a gyakorlatod!


Ja, és még a végére valami... az iskolák általában tartogatnak egy olyan helyet a "tarsolyukban", ahova olyanok mehetnek gyakorlatra, akik sehol nem találtak maguknak helyet! Úgyhogy ha semmiképpen sincs ötleted, kérdezz rá a tanulmányi osztályon, hogy mi ez a hely a sulidban (valószínűleg lesz ilyen)!


Sok sikert a továbbiakban, és remélem tudtam segíteni!

Egy jogi asszisztensit végzett jelenlegi joghallgató

2011. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ne is mond. én matek szakos vagyok, mégis hova a fűzfába menjek? egyébként jó ötlet az a szakmai gyakorlat dolog, de jópár szaknál szinte kivitelezhetetlen. még ha a suli közvetíteni ki az embereket, akkor talán.
2011. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg nagyon hasznosak voltak:):) Szerintem szeptembertől elkezdek keresni valamilyen helyet...:)
2011. aug. 29. 22:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, a válaszom az utolsó hozzászólónak szól:

én földes szakon végeztem az egyetemen, a mi sulinkban nem volt szakmai gyakorlat. Azok az ismerőseim, akik máshová jártak, szinte mind olyan helyen kezdtek el dolgozni, ahol előtte szakmai gyakorlaton voltak. Nem minden szakhoz könnyű találni, de nagyon hasznos! Hónapok óta nem találok munkát (és a szakmai gyak. helyen sem próbálkozhatok be).

2014. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézusom, az ügyvédi iroda mióta "igazságszolgáltatáson belüli"?? Meg a többi, amit oda felsorolt az egyik kedves válaszoló... Igen érdekes, újfajta osztályozás...


Kérdező, sikerült helyet találni?

2014. nov. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!