Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan illeszkedjek be az új...

Hogyan illeszkedjek be az új osztályba? Mit mondjak, ha ezt kérdezik?

Figyelt kérdés

Holnap új iskolában megyek. Hogyan illeszkedjek be az új osztályba? Az elmúlt 4 évben középiskolában voltam, de a legrosszabb osztályba kerültem. Végig szenvedés volt a 4 év. Gyakorlatilag az egész osztály alkoholista volt, még az is, akiről nem gondoltam volna (valamennyire kijöttem azzal a gyerekkel). Lányok, fiúk egyaránt a saját hányásukban fetrengtek a részegségtől. (Ők beszélték egymásnak.)

Én nem vagyok bulizós, nincsenek barátaim, stb.


A probléma az, hogy az új osztályban természetesen meg fogják kérdezni, hogy kik a barátaim, voltam-e nyáron valahol, stb. Erre mint mondjak?


2011. aug. 31. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
szerintem mondd azt hogy ismerősöknél voltál,és ha megkérdik h kik a barátaid,akkor mondd hogy régebbről/messzebbről ismered őket.esetleg h külföldön is laknak barátaid.(szerintem)
2011. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Add magad, az a lényeg. És nem tudom, nyugdíjasklubba mész-e, de általában nem kérdezik azt, hogy kik a barátaid. Külnben se ismernék őket.

Te meg menj oda haverkodni, bármilyen témával. Ha nekik is új lesz, akkor ők is ismerkednek majd, csak ne vágj depi fejet, hanem mosolyogj, és akkor majd odajönnek maguktól. :D És csaknem evvel a témával, hogy kik a barátaid..

2011. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Én is hasonló vagyok hozzád. Én ma voltam egyetemen évnyitón és hát hallottam hogy vannak olyanok akik kibeszélik a másikat hogy hogyan öltözik,milyen a haja stb. (pont mögöttem álltak).

Voltak szimpatikus emberek de a legtöbb ilyen kis r*ancos ki ha nem ő volt..

Szerintem nem fognak olyat kérdezni hogy kik a barátaid,ha mégis akkor találj ki egy nevet és mond nekik azt...vagy hogy külföldre költöztek vagy ilyesmi. Szerintem is legyél mosolygós,jókedvű ne legyél olyan magadnakvaló,ha kérdeznek válaszolj kedvesen és minél többet beszélj (persze értelmes témáról) hogy szimpatikusabb legyél,mivel így látják hogy barátkozós típus vagy. Te is odamehetsz másokhoz,kérdezhetsz sokmindent de ne azzal kezd hogy kik a barátai hanem hogy honnan jött,van e testvére,miért pont ezt a sulit választotta stb.

2011. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

pl. figyelj oda, hogy az egyetemi/főiskolai évfolyamot ne hívd osztálynak többé, mert az évfolyam.


Add magad, ha parázós vagy, mert az úgyis lerí rólad, hogy nem mondasz igazat, és akkor elkönyvelnek, hogy megjátszod magad. Az első benyomás fontos. Mosolyogj. Nem baj, ha látszik rajtad, hogy zavarban vagy - mindenki zavarban van ilyenkor.


Ja, és a legtöbben úgyis azzal fognak megszólítani, hogy tudod-e hol van x tanár irodája, mit hova kell írni az indexbe, milyen órákat kell felvenni, hol van ez a terem, stb. Szóval, ha jól informált vagy, azzal sikered lehet, mert rád majd mindig lehet számítani. A lényeg, hogy pozitívan válaszolj.

2011. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na megvolt az első nap. A tanárokkal, meg akiknél papírt kellett intézni stb. azokkal simán ment minden. Most még tanóra helyett tájékoztatás volt.


Most azt nem tudom eldönteni, hogy halálosan komolynak vagy laza, beszólogatósnak ismerjenek meg a többiek. Ma majdnem végig pókerarccal voltam, de váltottam pár szót néhány gyerekkel.


Szóval az a helyzet, hogy van 1-2 gyerek, akik beszólogatnak vicceset órán, és mindenki röhög. Nekem is eszembe jutottak dolgok, de nem mertem beszólni. :/ Ezt annak tudom be, hogy később mentem be a következő órára, és nem volt hely mellettük (egyedül csak leégnék). Jó lesz, ha holnap velük leszek?


Szerencsére csak 1 éves nyelviskola, így ha itt is elcseszem a beilleszkedést, akkor nem kell sokáig szenvedni.

2011. szept. 1. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

"hogy halálosan komolynak vagy laza, beszólogatósnak ismerjenek meg a többiek"


Egyáltalán, elmúltál már 18 éves??

Ilyen felfogással... komolyan.

2011. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
62%
légy már önmagad!és szerintem mind1 h kivel beszélgetsz hissz mindjárt ki lépsz a nagyvilágba és nem fogsz a barátaidra támaszkodni,ugye??
2011. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!