Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít az egyetem...

Mennyire számít az egyetem színvonala?

Figyelt kérdés
Tehát pl egy Győrben megszerzett mérnöki diplomával mennyivel van kevesebb esélyed, mint ugyanazon a szakon, csak mondjuk a BME-n megszerzett diplomával?
2011. szept. 2. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet konkrétan kiszámolni, hogy mennyivel kisebb az esély, de nyilván számít valamennyit.


Fordított esetben, ha mondjuk a BME-n végeznél, elvárnád, hogy a BME-s diplomádat azért többre értékeljék mint a győrit, nem?


De a Bsc / Msc képzés miatt szerintem most már kisebb valamelyest a jelentősége, hogy ki hol végez. Ha meg éppen most végezted el a Bsc-t Győrben, akkor csinálhatsz most vagy később Msc-t Pesten, és nem leszel sokkal rosszabb helyzetben, mintha a teljes képzést Pesten csináltad volna.

2011. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán annyit számít, hogy a munkáltató azt fogja feltételezni, hogy a győri diplomásnak kevesebb pontja lett a felvételin, könnyebb volt bejutnia a felsőoktatásba. Azért a BME-s diploma most is érték, mivel elvileg ez a legjobb műszaki egyetem, és a legnehezebben is elvégezhető, ráadásul mindenki hallott róla( én nem tudtam, hogy győrben van mérnök képzés), tudják róla, hogy magas a színvonal és hogy nagy a lemorzsolódás, és aki végez jó szakember. A hátránya talán az, hogy nagyon elméleti az oktatás, talán győrben nem az.
2011. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!