Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy intézményen belül lehet...

Egy intézményen belül lehet szakot váltani félévkor? államiról államira

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 21:50
1 2
 1/11 reptoid ***** válasza:
58%

Félévkor beadod újra a felsőoktatási jelentkezésed, aztán szeptemberben már kezdhetsz is az új szakodon.

Más megoldás 99,99%-ban nincs.

2011. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de nekem alapképzés kellene
2011. szept. 2. 22:08
 3/11 A kérdező kommentje:
ja bocs keresztfélévre gondoltam , de nem várhatok jövő évig
2011. szept. 2. 22:10
 4/11 reptoid ***** válasza:
58%
Keresztfélévre is mehetsz, már ha indítják azt a szakot keresztfélévben. Arra is van jelentkezési lap, úgy mint a rendes felvételire, de ezt az átjelentkezéses dolgot ki kellene törölni az emberek fejéből, nem tudom honnan veszik.
2011. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

lehet hogy innen :


[link]

2011. szept. 2. 22:22
 6/11 reptoid ***** válasza:
58%
És 5000-ből 1 embert találsz, akit ténylegesen át is vettek... Jó, btk-n lehet 500-ból is találsz egyet, de az úgyis a felsőoktatás fekete báránya mostanában.
2011. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:S passzív félévvel meg nem adnak diákot, ugye ?
2011. szept. 2. 22:36
 8/11 reptoid ***** válasza:
100%
Érvényes matricát nem kapsz.
2011. szept. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha a TO-hoz fordulsz, minden bizonnyal több segítséget tudnak adni...


Amennyire tudom, lehet. Intézményen és karon belül viszonylag könnyen. Persze, csak akkor vesznek át, ha bizonyos kurzusok teljesítését egyenértékűnek veszik az ottani első félévvel. Ez akkor sikerülhet, ha a mostani és a jövőbeni szakod viszonylag közel állnak egymáshoz. Találomra mondok egy példát: fizikáról mennél át kémiára. A jelentkezés után megkérdezik, teljesítetted-e a kémia szak első féléves tárgyait. Ha amit tanultál eddig, lefedi azt, akkor elszámolható a kredit, gond nélkül átmehetsz félévkor.


Sőt, jó is hogy most jut eszedbe, év elején, így talán a félévet se kell megvárnod. Ha jövő héten felkeresed a kari tanulmányi osztályt, ott meg tudják mondani, hogyan megy ez.

2011. szept. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
(Amit felvázoltam, az a legoptimistább eshetőség.)
2011. szept. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!