Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Neptun órarend, óraütközés?

Neptun órarend, óraütközés?

Figyelt kérdés
Elsőéves leszek, és ebben a félévben nem mi állítjuk össze az órarendünket. Ahogy nézem a Neptunomat, egyre több tárgy jelenik meg az órarendemben, de látok néhány óraütközést is. A tanulmányi osztályos állítja össze, én meg gondolom nem nyúlhatok bele, akkor mégis mit tegyek? Vagy majd eltűnik, v nemtom?! Ez az egész nagyon új még nekem :/
2011. szept. 3. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet, hogy az egyik óra csak páros héten, míg a másik páratlan héten van.

Ha mégsem így van, akkor ez gond, elég nagy gond. Vedd fel a kapcsolatot a TO-val mihamarabb!

2011. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még korán van, nekünk be sincsenek írva még a tárgyak. Ilyenkor még össze-vissza beírnak mindent. Majd korrigálják.

Gondolom egyforma óráid vannak a csoporttársaiddal, szóval nem csak a te problémád. Nem kell parázni.

2011. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a tárgyakat nem te veszed fel, viszont kurzusok közül választhatsz. ha több kurzus is van abból a tárgyból, akkor vedd fel azt, ami neked jobb időbe van.
2011. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első válaszolónak van igaza (remélem), nekünk is sok ilyen "ütközésünk" volt, elvileg a neptunon be tudod állítani, hogy éppen melyik hetet mutassa, van olyan hogy összevont (ilyenkor a páros és páratlan heti órákat is mutatja), de a heti bontásra állítod, akkor elvileg látod, hogy mi van csak páros héten és mi van csak páratlanon, ami mindkét héten van, ahhoz elvileg odaírja, hogy "minden hét". Így látod, hogy mi az, ami tényleg ütközik, és mi az, ami csak 2 hetente lesz.

Ha tényleg ütközik, akkor hívd fel a TO-t, első félévesként szerintem nem tudsz kurzust váltani, nálunk legalábbis akkor nem lehetett. De mint írták, ha ütközik, akkor az egész csoportodnak ütközik, nem csak neked probléma ez. Ne izgulj, megoldódik valahogy, olyan nem lehet, hogy már első félévben ütközés miatt ne tudj valamire bejárni, kötelességük úgy megcsinálni nektek az órarendet, hogy ne induljatok rögtön csúszással, később, mikor már saját magatok állítjátok össze az órarendet, akkor persze lehet ütközés, vagy pl azért nem tudok felvenni valamit, mert betelt, ez már olyankor egyéni szoc.problem sajnos....

2011. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sajnos ezek az órák minden héten ütköznek. Nagyon kétségbe vagyok esve, hiába hívtam a TOt, ott a faszi egy másik helyre küldött, ott azt mondták nem az ő dolguk, megint elküldtek máshova, elég nyugtalanító ez a helyzet!
2011. szept. 7. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ehhez a TO-s hozzáálláshoz sajnos hozzá kell szokni...

Ha más megoldás nincs, akkor írni kell a tanároknak, hogy mi a helyzet, vagy adjanak felvilágosítást, hogy ki intézkedhet ilyen ügyben.

Egyébként a legtöbbször a tantárgyfelelőssel vagy azzal az intézetigazgatóval kell beszélni, amelyik intézethez az ominózus tantárgyak tartoznak. A honlapon ennek utána tudsz nézni. De javaslom, hogy többen fogjatok össze, és úgy próbáljatok intézkedni, ha máshogy nem megy, írjatok kérvényt és mindenki írja alá, akinek van ütközése, egyetemen sajnos így működnek a dolgok...

2011. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!