Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire elismert egyetem...

Mennyire elismert egyetem világviszonylatban a Corvinus, a BME vagy az ELTE?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyedül az ELTE híresebb. BME jó suli, de külföldön nem igazán híres. Corvinus meg nulla, csak felkapott lett valamiért.
2011. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jó eredménnyel végzel akárhonnét lehet esélyed egy munkára. Inkább hazai viszonylatban van nagyobb híre pl. egy elte-bme-corvinusnak mint egy vidéki egyetemnek, noha azok se rosszak.
2011. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm a választ:) Tudom, hogy vidéki egyetemekkel is el lehet helyezkedni, csak kíváncsi voltam:)
2011. szept. 9. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetem, Magyarország legnagyobb, Közép-Kelet Európa egyik legnagyobb egyeteme. Nincs hangratos neve, hogy ELTE, BME vagy Corvinus, de a színvonal magas, nem egy kis lúzer iskola...
2011. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
utolsó LOL :D
2011. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát gondolom ott is, főleg mióta egységes bsc-msc stb. van ugyan azt tanulod mint máshol, viszont nekem is mint baráti kör mint itt kommentelők részéről éppen rossz vélemény van debreceni egyetemről. Persze egy egyetemnél mindig azt kell először figyelembe venni, hogy nincs olyan sehol a világon, hogy x egyetem mindennél jobb vagy mindennél rosszabb. Az egyetem számos szakjai közül valamiből ált. kiemelkedő, valamiből nem.
2011. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: a tanterv elvileg majdnem ugyanaz csak hát míg a debreceni "egyetemen" nevetséges a számonkérés meg a tanárok hozzáértése addig az ELTE-n BME-n BCE-n nem. Még vannak más különbségek is de most lusta vagyok leírni ha a Debreceni Egyetem nem lenne ilyen "híres" (pl csak egy főiskola lenne 10-edannyi marketinggel) ezzel a tudással nem sok esélye lenne a pályakezdőknek.
2011. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy a lehetőség bárhol adott. Szóval ha valaki tanul akkor az onnan is jól jöhet ki, de egyes szakokon lehetnek hiányosságok, viszont épp a tanterv miatt mondom ismét a lehetőség adott, és ha valaki tanul az nem az ötöst tanulja meg hanem az anyagot. Az már csak sajnálatos melléktermék, hogy ha könnyebb ott teljesíteni.
2011. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Corvinus a gazdasági egyetemek között Európában kifejezetten elismert, tagja például a CEMS-nek, ami Európa 20 legnevesebb business schoolját tömöríti.

A BME és az ELTE meg egykor híresek voltak, de mára elég begyepesedett a tanári kar és a nemzetközi elismertsége nem olyan nagy.

2011. dec. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alsópolcos mind.
2014. febr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!