Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új,500 pontos rendszerben...

Az új,500 pontos rendszerben bármiből teszek le emelt szintű érettségit, megkapom érte a plusz 50 pontot?

Figyelt kérdés
Pl. ha én orvosira/állatorvosira akarok menni és pl.társadalomismeretből emeltezek akkor a biosz plusz 50 pontja mellett erre is megkapom a plusz ötvenet és meglesz a vihető max. plusz 100 pontom?
2011. szept. 11. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem...egy nagy szívás ez az egész 500 pontos rendszer
2011. szept. 11. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a 480-as rendszerben sem kaphattál azért az emelt szintűért plusz, ami nem számít (nincs benne a szak ún. felvételi tárgyak listájában).

az új rendszerben sem lehet.

régen is igazságos volt, most is.

2011. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, a 480-as rendszerben kiszámoltam a várható pontjaimat, és eszembe se jutott ilyesmi. Viszont gondolom az 500 as rendszerben a ponthatárok is emelkedni fognak, nekem viszont nem lesz egy emelt szintűvel és felsőfokú nyelvvizsgával se meg a megfelelő pontszámom valószínűleg...Bocsi de én nem látom hogy ez hol igazságos...
2011. szept. 11. 19:33
 5/8 A kérdező kommentje:
És velünk a suliban elfelejtették közölni, hogy mi már ebben a rendszerben fogunk érettségizni, most is csak véletlenül derült ki. Senki nem készült arra tőlünk, hogy két emeltet tegyen.
2011. szept. 11. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Írtad , hogy nem lesz meg a pontszámod egy emelt és egy felsőfokú nyelvvizsgával sem . De ha orvosira/állatorvosira készülsz akkor két tantárgyból teszel emeltet , nem egyből. Kötelezően biológiából és választhatóan kémiából vagy fizikából. És nyilván csak ezekért kapsz plusz 50 pontot.
2011. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2013-ól úgy is kötelező a két emelt orvosira, szóval tök mindegy. De ahogy már írták, csak azért kapsz pluszpontot, ami felvételi tárgy.

Egyébként az, hogy 480 helyett 500 lesz a max pont, nem azt jelenti, hogy rögtön 20 ponttal emelkedni fognak mindenhol a ponthatárok. A ponthatárokat a jelentkezők alakítják.

2011. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 12. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!