Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Túl leszek ezen, vagy ezek...

Túl leszek ezen, vagy ezek szerint nem vagyok rá képes?

Figyelt kérdés
Bekerültem az egyetemre (nagyon nehezen sikerült döntenem, mert még mindig nem tudom mi lesz belőlem). Már az első napok után sokkot kaptam. Kiderült, hogy nem kerülhetek be arra a nyelvre, amire szerettem volna (ezt is nagy nehezen döntöttem el, hogy melyiket választom), túljelentkezés miatt. Két napom volt eldönteni, hogy akkor mi legyen helyette. Ez teljesen felkavarta az órarendemet (két óraütközés is lesz). Beülök az előadásokra, és akárhogyan próbálok koncentrálni, legtöbbször elkalandozom. Nem tudom elképzelni, hogyan fogok levizsgázni ebből mind. Nagyon meg vagyok ijedve, mintha ehhez kevés lennék. Ez csak a kezdeti zűrzavar? Lesz még jobb? Vagy ha már most így vagyok vele, akkor jobb, ha neki se állok? :(
2011. szept. 15. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Néhány órával én is így vagyok :D de ez számomra a tanár hibájára írandó. Van néhány tanár aki egyszerűen elképesztően jól oktat és van, hogy egyes órákra még az is beül akinek amúgy nem lenne ott dolga, de van tanár aki noha olyat tanít amit amúgy szeretek de olyan unalmasan és rosszul adja le, hogy majd elalszom reggel 8körül is xD

Amúgy ha nem érzed magad ott jól akkor kezdj el úgy gondolkodni, hogy mit akarsz csinálni előre tervezve úgy 30-40évig. Noha ezt már régebben kellett volna eldöntened :/

2011. szept. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fő baj az, hogy úgy ülsz az egyetemen, hogy nem tudod, mivel akarsz majd foglalkozni. Így tényleg nehéz lehet.
2011. szept. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát... tudom, mit érzel: elhúzódó választás, egész nyáron görcsölő gyomor és a többi. Szintén gólya. Nagyonnagyonnagybaj, ha nem vagy elég motivált, főleg ha már az elején sem - ilyenkor még bőven reménykedik az ember és vannak elképzelései, legfeljebb kap az élettől egy nagy büdös pontyos pofont, és " a megfelelő pályájára térül". Anélkül nem ér semmit, akkor tényleg nem fogod megcsinálni a félévet, csak úgy érzed majd, mintha egy öt mázsás sziklával préselnének. Aztán félévkor lelécelsz, és próbálsz mást csinálni.


Ha úgy érzed, hogy ez a szituáció, akkor próbálj meg passziváltatni vagy iratkozz ki, ha még tart a regisztrációs időszak(TOn kérdezz rá, ha bizonytalan vagy, de általában TVSZben leírják a dolgokat). Végül is enélkül is kiiratkozhatsz, de sokra nem mész akkor vele, csak pazarolsz egy finanszírozott félévet. Ez esetben te döntöd el, mi éri meg neked, akarsz-e tenni egy próbát,vagy elmész mondjuk dolgozni diákmelón - végül is aktív féléven vagy, csak akkor bukta lesz mindened az egyetemen.


Ha viszont arról van szó, hogy te tényleg akartad ezt a szakot, és van is tehetséged és előképzettséged hozzá, akkor igen, kezdeti sokk és belerázódsz. Ha a nyelv csak szimplán kiegészítő, azt szerintem később is felveheted, amúgy meg annyi hasznos nyelvet lehet tanulni a legtöbb btk karon( ha azon vagy ), hogy szerintem nincs is különösebben értelme valamelyikhez ragaszkodni, maximum ha tényleg olyan szinten vagy, hogy szervezett tanulással nagy ugrást érhetnél el benne. Ez esetben csak annyi a dolgod, hogy kicsit összeszeded magad, és próbálsz bízni a képességeidben. Nem árt, ha kicsit ismerkedsz az ott lévő emberekkel,ki milyen elképzelésekkel jött, ez adhat egy viszonyítási alapot, ha magadtól nem nagyon tudod megítélni a helyzeted.

2011. szept. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hova jársz? ELTE-re?
2011. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem, sem eltés, sem btk-s nem vagyok (hála Isten, akkor tényleg bajban lennék). Igazából ez az irány érdekelt, meg eltudom képzelni, hogy ezt csinálom éveken keresztül, csak egy kicsit nehezen tudok dönteni. Nem tehetek róla, ilyen típus vagyok. Most elmondtam itthon Anyuéknak, és azt mondták, hogy próbáljam meg az első évet, és ha nagyon nem megy, akkor segítenek, és támogatnak, akkor is ha abbahagyom. Így egy kicsit könnyebb. :)
2011. szept. 16. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert!
2011. szept. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!