Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakokra mely tantárgya...

Milyen szakokra mely tantárgyakból lesz kötelező emelt szinten érettségizni?

Figyelt kérdés

Tudtommal lett valami olyan törvény, hogy bizonyos egyetemi szakokra államilag meghatározzák, hogy milyen tárgyakból kell emelt szinten érettségizni. Hogy mire miből, annak a listája ki van függesztve az osztálytermünkben. Viszont az interneten keresgéltem órákig, de nem találtam meg ezt a listát, SŐT semmi utalást sem arra, hogy egyáltalán létezne ez a törvény. Most akkor mi van? Most 11. évfolyamon vagyok (5 éves képzésen), tehát 2014-ben érettségizem. Idén el kell dönteni, hogy miből megyünk emeltre, de nem vagyunk tisztában a követelményekkel. Szerettem volna egy másik iskolába járó barátnőmnek segíteni és kideríteni hogy mennek a dolgok, de nem tudom. Az ő iskolájukban ráadásul azt hirdetik a tanárok, hogy akkor már természettudományos tantárgyból is kötelező lesz érettségizni, nálunk meg azt, hogy nem lesz ilyen... Kész katasztrófa az egész rendszer...

Kérlek osszátok meg velem, hogy miket tudtok erről az egészről és örülnék linkeknek is, ha valaki talált már használható cikket ezekről. Köszi!


2011. szept. 16. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A 39/2011-es kormányrendeletet keresd. Minden benne van.
2011. szept. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt kerestem.
2011. szept. 17. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen! Így érdemes segíteni. :-)
2011. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!