Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatírás pénzért. Mi...

Szakdolgozatírás pénzért. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Egy kedves fiatal ismerősöm egyetemi tanársegéd. Ő maga mesélte, hogy bizonyos (nem alacsony) összegért vállal szakdolgozatírást. Olyannyira, hogy mostanában hármat is megírt. Én még ilyesmiről egyetemi oktatói körökben nem is hallottam. Tapasztalt már valaki ilyesmit?
2011. szept. 20. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem tapasztaltam ilyesmit.

Az egy dolog, hogy pl. egy konzulens ötleteket ad, itt-ott segít, de hülyeségnek, idiótaságnak gondolom azt, hogy X megírja Y-nak a szakdolgozatát.

Aki szeretne továbbtanulni, önmaga lenni, hivatásának érzi, az szépen megírja a sajátját.

Amit írsz, az nekem... nonszensz.

2011. szept. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyrészt veszélyes, mert rendőrségi eljárás is indulhat az egyetemin kívül.


Másrészt nem éri meg a készítőnek. Egy jó szakdoga legalább 100 óra munkát igényel. Ha valaki mondjuk 80 ezerért vállal dogaírást, még akkor is csak 800 forintos órabérért gürcölt, aminél még McDonaldsban is többet keresne.

Viszont ha kevesebbett dolgozott rajta ennél, akkor nagyon gyatra lehet a dolgozat minősége.

2011. szept. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A másik, hogy meg is kell védeni azt a szakdogát, tehát ha valaki nem maga írja, akkor elég nehézkésen fogja tudni bebizonyítani, hogy az ő alkotása és oda-vissza tudja a tartalmát.. :D
2011. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ma Mo-n elég jól müködő üzélet ág a szakdoga írás. Valahol a védshez szükséges anyagot is megkapod 100 ezerért vagy többért. Anno találtam iylen honlapot ahol aszakdogák, beadandók és egyéb magad készítette dolgozatokat írnak meg heyletted. Azt hiszem leütésenként 50 ft-rt.
2011. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!