Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudnám úgy kivonatni a...

Hogyan tudnám úgy kivonatni a forgalomból öreg terepjárómat, hogy azt ne kelljen leadnom a vastelepre? Légyszi csak olyanok írjanak, akik valóban tudják a jogszabályokat, kiskapukat.

Figyelt kérdés
....nagyon nagy szükségem volna rá, a karosszériáját leszedném és gépet szeretnék csinálni belőle a vállalkozásomhoz..amit majd utánfutón szállítanék, de eddig mindenhol falakba ütköztem... lassan elveszek a jogszabályok útvesztőjében..
2011. nov. 1. 06:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Lejelented, és esz - olyan nincs, hogy le kell adni a jármüvet, se a roncstelepre, se máshová.

A lejelentés CSAK annyit jelent, hogy nem használhatod forgalomban, de ettöl függetlenül a te tulajdonod marad, azt csinálsz vele, amit akarsz, amennyiben nem közterületen áll. A saját udvarodban azt tartasz, amit akarsz (legalább is kevés kivételtöl eltekintve)

Már csak azért sem lehet ilyen, mert elöfordulhatna, hogy idövel még egyszer forgalomba akarod helyeztetni.

2011. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs: Lejelented, és kész
2011. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent az hogy lejelenti?

Én úgy tudom hivatalosan két út van:

- ideiglenesen kivonatni, de ez csak fél évre vonatkozik

- véglegesen kivonatni: ehhez kell a bontási igazolás, anélkül nem vonják ki, direkt azért, hogy ne állhasson a telkeden,mert az autó veszélyes hulladék...



Nem tudom mennyire járható, de két utat tudok

- keresel korrupt bontót, és megdumálod velük, hogy adjanak igazolást, a verdát nem hagyod ott, viszont adsz nekik egy 20ast, mindenki jól járt :) valami vidéki kis bontót kell keresni, ahol szinte garantált hogy meg lehet játszani egy ilyet...


- bejelented hogy ellopták -> ez viszont a rendőrség félrevezetése. 30 nap után nyom hiányában meg fogják szüntetni a nyomozást... De nagyon okosan kell csinálni, nehogy megdőlj...


- nem tudom ez mennyire járható, de mint régen a cigók csinálták a csövesekkel: keresel egy csövest, "eladod" neki az autót, kifizeted az átírást neki, és onnantól kezdve az ő nevén lesz. Pár év múlva majd jönnek a hatóságok szegénykémre, de úgyse tudnak vele semmit csinálni, hiszem semmilye sincs. Ez utóbbi nem túl etikus út...



Személy szerint a korrupt bontó megoldásnál maradnék.


Viszont azt nem tudom, hogy a cégnél ezt hogy fogod tudni lepapírozni, hogy egyszer csak megjlent ott egy gép. Erre viszont meg lehet hogy a bontóban kéne írni egy másik kamu papírt, vagy számlát vagy valamit, hogy "vettél" 10e ft-ért egy motort. Innentől kezdve papíron mindenki tiszta mint a szűz lány ....

2011. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van még egy:

Ha úgyis csak a motor kell belőle és más nem:

Kiveszed a motort. Vannak olyan hirdetések hogy "roncs vagy használaton kívüli autóját készpénzért megvenném".

Felhívod őket hogy van egy roncs autód (ha ez kell meg is töröd itt-ott :P mennyit adnának érte. Ha egy 10est ad, már jó vagy, mert legálisan megszabadultál a kocsitól, és még pénzt is kaptál érte.

2011. nov. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha találsz 1 bontóst aki megcsinálja neked okosba, a kasztniból akkor is ki kell flexelni az alvázszámot, meg a kis tábláját mert azt neki le kell adni,

de ha bejelented, hogy ellopták akkor az alvázszámot, és motorszámot is körözni fogják (ha jól tudom 5évig)

akkor inkább az 1. variáció

2011. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segítettetek..:)
2011. nov. 2. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!