Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen pontosan az alkalmasság...

Milyen pontosan az alkalmassági felvételi a tanító szakon?

Figyelt kérdés
Aki volt ilyenen leírná nekem, hogy hogyan zajlott, milyen feladatok voltak?
2011. szept. 29. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
hogy kellően brutálisan tudsz-e a gyerekkel bánni, pszihopanának kell lenni hozzá
2011. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
felvin fent van,úgy emlékszem kell tudni dalokat,érteni kell a kottához,a sporthoz..
2011. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, néztem a felvin és egyes intézményeknél is már a követelményeket, de saját tapasztalatra lettem volna kíváncsi, hogy pontosan hogyan zajlott a vizsga.
2011. okt. 2. 10:36
 5/6 anonim válasza:

Háromféle "képességet" mértek fel.


Először fel kellett olvasni egy ismeretlen szövegből (magyar népmese) kb. 15-20 sort. A tanár pedig véleményezte, hogy megfelelt, nem felelt meg, és ha az utóbbi, akkor miért nem.

A második az ének volt, ahol egy 20-as (saját készítésű) listából kellett énekelni, azután visszatapsolni a ritmust, amit a tanár mutat, majd itt is leírták az értékelést.

Az utolsó a torna volt (ehhez kellett vinni tornafelszerelést) ahol 10-15 percet kellett futni körbe a teremben, közben a különböző instrukciókat végrehajtani (pl. páros karkörzés előre, vagy malomkörzés stb.). Futás után gerendán kellett sétálni, majd bukfencezni előre és hátra (ezt már talajon), végül pedig párba kellett állni, és labdaátadás volt (instrukció alapján). Ennek a végén is értékeltek.


Ha jól vettem észre az olyanok nem feleltek meg, akiknek volt beszédhibájuk, vagy az ének nem volt annak nevezhető, illetve ha nem tudtak végigmenni a gerendán.


Egyébként a tesi előtt elmondták, hogy az különösen fontos. Nem az a lényeg, mennyire szép, vagy gyors, amit csinálunk, de ha például nem jó az egyensúlyérzékünk, akkor az komoly helyzeteket is előidézhet a munka alatt.


Ennyit tudtam most hirtelen tavalyi tapasztalat alapján írni.

2012. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. febr. 2. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!