Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi után hova menjek?

Érettségi után hova menjek?

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok érettségizni.

Hova mehetek utána?

Egyetem / főiskola 2-3mas osztályzatokkal felejtős szerintem.

Iskolámba maradhatnék 2 évet, hogy kapjak szakmát. Problémám ezzel annyi, hogy a tanárok nem értik az adott szakmát (informatika). 2 évet nem szeretnék azért eltölteni, hogy legyen egy papírom, miközben újat nem tanulok.


Ötlet?


2011. szept. 30. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos h felejtős a főiskola, duplázással még sikerülhet. figy akkor csak 2 tárgyat néznek és csak 2ből kell tutira felkészülni, az még most időben kivitelezhető sztem. am meg vannak jó OKJ-s tanfolyamok
2011. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha jól sikerül az érettségid,mehetsz még fősulira,vagy egyetemre. Vannak olyan fősulik is egyébként,ahova rossz iskolai eredménnyekel is felvesznek(pl.Szolnok),de ezeket nem ajánlom,mert a hírük is olyan,munkavállalásnál meg figyelembe veszik,hogy hol végeztél. Szerezz plusz pontokat,hátha elég lesz. Ha nem,akkor OKJ. Pontos szakmát nem tudok ajánlani,mert nem tudom,hogy téged mi érdekel,és a képességeid sem ismerem. Én színész szakos vagyok,ezt ajánlanám,még annak is jó,aki nem lesz végül színész,viszont az ilyen iskolák nagy része fizetős,és reggeltől estig tanítás. Az osztályzatokat,érettségi eredményt nem nézik,viszont a felvételiken alapos selejtezés van...
2011. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hazamentem érettségi után, és kialudtam magam. :-)
2011. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, várok még hozzá szólásokat!
2011. okt. 5. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!