Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztályfőnököm direkt...

Az osztályfőnököm direkt csinálja, hogy menjek el a suliból?

Figyelt kérdés

11.-es lány vagyok, vallásos suliba járok. Elsőben nem volt semmi probléma az ofőmmel. Tavaly, amikor az óráin a padtársam felé fordultam, szúrós szemmel rám nézett, vagy ha olyan napja volt, akkor még hozzá is fűzte, hogy 'fogd már be a pofádat'. Jogos, hogy fogjam be a számat, de a fiúkkal szimpatizál az osztályban. Ők óra közepén felállnak, körbe-körbe sétálnak a terembe, hangoskodnak, káromkodnak, egy sem órán nem csinálnak semmit, csak kártyáznak, röhögcsélnek (volt már, hogy 'ittasan' jöttek be suliba). Van pár ember az osztályban, aki az ofőm 'szeme és füle'. Leadják a drótot a tanárnak, és 'jutalmul' kiengedi szünetben cigizni őket.

Ezek verték ki a biztosítékot nálam. Már nem szólok neki semmit (tavaly voltak 'beszólásaim' neki), csak van úgy, hogy sírva megyek ki a teremből óra végén, mert ha rosszul mozdulok, én kapok (év elején azért kaptam osztályfőnökit, mert szünetben 'engedély nélkül' mentem mosdóba).

Pénteken ofőm óráján dolgozatot írt az osztály. Könyvem, füzetem, tolltartóm kint volt a padon. A lapom alatt volt egy lap, aminek az egyik oldala üres volt, a másik oldalára írva volt (utálok a padon írni, ezért alátettem a lapot). A tanári asztalnál ült a tanár, egyszer csak felállt, és elvette a dolgozatomat, és ráírta az egyest. Szünetben odamentem hozzá, hogy feleltessen le, mert nem puskáztam. Nem engedte. Mellékes, hogy az egyik spicli nem írt dolgozatot, hanem figyelt...


2011. okt. 8. 14:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nem, még mindig olyan rossz a helyzet :(

A 'baráti körömből' elültettet. Az előttem, és mögöttem ülő csajokkal nagyon jól kijöttem, ők a barátaim az osztályból. Viszont a helyemre ültetett egy csajt, és nem nagyon akarja visszacserélni a helyemet.


Tegnap megint beszólt. Az ültetés miatt páran húzgálták a padokat, felfordult a terem utolsó negyede, de nem szólt semmit. Káromkodtam, hogy nem bír rendet tartani az osztályban, elegem volt.


Beszéltem erről egy másik tanárral. Azt mondta, hogy tudja, hogy más vagyok, mind stílusban, mind személyiségben. Mondta, hogy nem megoldás, hogy 'harap', mert nem lehet így célt elérni nálam, csak 'simogatással'. Szóval nem tud bánni velem.


Próbáltam visszafogni magam, nem meghallani a megjegyzéseit, de nagyon rossz. Talán ebben az évben egyszer vagy kétszer tudtam vele normális hangnemben beszélni, a többi csak furkálódás volt, főleg az ő részéről.


Úgy vagyok vele, hogy januárig csak kibírom. Viszont annyira rosszul esik, hogy esténként gyakran volt, hogy nagyon kiakadtam (tudom, 'gáz', és nem kellene ennyire magamra venni, csak nagyon rossz, hogy vannak nálam rosszabb osztálytársaim, és őket nem bántja), és már pszichológuson is gondoltam (miatta is, meg más problémáim is vannak).

2011. nov. 23. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!