Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem unalmas egy tanár élete?

Nem unalmas egy tanár élete?

Figyelt kérdés
Minden nap ugyanazt a tananyagot leadni éveken keresztül stb, szerintetek ez nem unalmas? szívesen venném egy tanár válaszát, de akinek van tanár ismerőse az is nyugodtan írjon
2011. okt. 9. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Igenám, leadod, csak mindig MÁSOKNAK. Más a hallgatóság, más a közeg, más a hangulat. Egyáltalán nem unalmas. (anyukám tanár).
2011. okt. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anya 30 éve tanít ált. iskolában és azt mondja nem unalmas egyáltalán.
2011. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez bennünk is felmerült, nagyon megsajnáltuk szegény tanárokat, és elhatároztuk, nem hagyjuk hogy unatkozzanak. Így aztán több intőt kaptunk, mint osztályzatot.
2011. okt. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem unalmas, csak idegesítőek a diákok. Pénteken is vennem kellett egy doboz nyugtatót.


Egy matek tanár.

2011. okt. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó...ha így folytatod ,meg halsz.
2011. okt. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem, mivel nem az anyagot tanítjuk, hanem a gyerekeket.

Egyébként messze nincs róla szó, hogy mindig ugyanazt adnánk le. Ha nem kéne informatikából állandóan új dolgokat megtanulni, akkor se unatkoznánk.

2011. okt. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Unalmas egy tanár élete?

Akinek fogalma sincs, miből áll a munkája (vagy azt hiszi, abból áll, hogy valahány órán áll a diákokkal szemben), persze nem értheti.


Nem ugyanazt az anyagot, nem ugyanannak a diáknak, nem ugyanolyan körülmények között. A következő évre változnak a feltételek, változik a tudományága, a diákok okosabbak, vagy nem, fegyelmezettebbek, vagy nem. Szóval nincs két egyforma óra.

És még nem beszéltünk a felkészülésről. Ha egy óra feltűnően "pocsék" a többihez képest, miközben az osztály nagyjából "normális", vajon az miért van? Nem készült a tanár arra a konkrét osztályra. Mert még az sem azonos, ha hétfőn az "A" osztálynak, kedden a "B" osztálynak mondja el ugyanazt.

Na és a dolgozatok? Ha kedden is ugyanazokat a feladatokat adja, amit hétfőn (vagy akár tavaly) legalább a fél osztály tudná a megoldást. És a javítás. osztályozás? Van két egyforma dolgozat? Van, úgy hívják, hogy puskázás.

Ezek csak a tanár legnyilvánvalóbb tevékenységei, de van még jó pár. Ehhez képest akkor milyen egy pénztárosé, könyvelőé, bolti eladóé, és még sok másé?

Nem az unalmas munka miatt van egyre kevesebb jó tanár.

2011. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy megjegyzés. Amikor azt mondják, hogy egy tanár heti óraszáma 24, az azt jelenti, ennyi számú órán áll az osztályban a tanulók előtt. A munkája, ami nélkül nem állhatna ki az órán, még további 25-35 óra. Egy tanár heti munkaideje nem 40 órából áll, mint az átlag dolgozóké, hanem van, hogy sokkal többől, de ebből a többség csak 20-22-t lát.
2011. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:53

Akkor minek mentél tanárnak, ha nem bírod? Amúgy meg egyszer már volt egy hasonló válaszod egy másik kérdésnél.

Tipikusan az az ember vagy, aki elment tanárnak, mert nem volt más ötlete. Az ilyenek miatt sajnálom, hogy nincs alkalmassági vizsga a pedagógiai pályákon.


Kérdésedre válaszolva egyébként, hát én nem vagyok hivatásos tanár, hanem csak angolt korrepetálok, de szeretem. Nem tartom unalmasnak, mert mindig van kihívás, pl felkészíteni vkit nyelvvizsgára, érettségire. Mindig igyekszem, hogy a legtöbbet adhassam, hiszen a diák sikere az én sikerem is :) de nem leszek tanár ez csak, amolyan plusz, orvosnak készülök.

2011. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szűkítem a kört: egy egyetemi történelemtanárra gondoltam
2011. okt. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!