Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen van lehetőség...

Orvosi egyetemen van lehetőség nyelvet tanulni? Vagy mindenkinek magának kell meoldani aki tanulni akar?

Figyelt kérdés
És ha van lehetőség, milyen nyelveket lehet?
2011. okt. 9. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk Szegeden van. 16 egység nyelvórát vehetünk fel ingyen. 1 egység=heti egy óra, egy féléven át.

(Tehát értelemszerűn ha heti két órában tanulod, akkor 2 egység megy el). Sajnos ebbe a latin is beletartozik, amit két féléven keresztül, heti két órában tanulunk, azaz 4 egység megy el rá. Ez kötelező, viszont ha esetleg tanultál latint, akkor lehet felmentést kérni.


Vannak olyan nyelvi kurzusok, amelyek nem adnak kreditet, és az összes egyetemista számára felvehetők. Itt gyakorlatilag minden van, az alapfoktól egészen felsőfokig, sőt, még olyat is láttam, hogy angol nyelv diszlexiásoknak. Vannak szintentartók, nyelvvizsgára készítők, olyanok, amik kifejezetten szóbelire mennek, van olyan, ami nyelvtanra. A legnagyobb választék angolból és németből van, de van francia, spanyol, orosz, még talán finnt is láttam. Mos sajnos nm tudom megnézni, de van választék:)


Ezen kívül orvosisoknak van kredites szaknyelvi kurzus angolból és németből. Ehhez középfokú nyelvtudás szükséges kb., és 3. évtől lehet felvenni.


Ezen kívül megemlíteném az angol nyelvű szakfordítói képzést. Ez lehet nem tartozik szorosan ide, de talán érdekel. 2 éves (+van egy 0. év az hiszem, ami ilyen szintrehozó). Egy külön diplomaszerűséget ad (szakfordító leszel vele azt hiszem), egy teljesen külön képzés még az orvosi mellett. Ez heti plusz 5-10 óra. De ez természetesen fizetős, ha jól tudom a szintrehozónál 60ezer/félév, a rendes képzés pedig 90ezer/félév.

2011. okt. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk (SOTE), simán feltudsz venni nyelvet, mint bármilyen más órát, ha teljesíted, kreditet ér. Vannak különböző csoportok (kezdő, haladó, középhaladó stb.), angol, német, francia, spanyol szokott lenni, de nagyon gyorsan betelnek a helyek, szóval irtó ügyesnek kell lenni, hogy fel tudd venni. Van elvileg külön szakmainyelv és 'sima' is. Hála az égnek, a latin nem kötelező:)
2011. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Angol felsőfokúm van, és vacilálok, hogy németet vagy olaszt vegyek e fel, ha majd esetleg felvesznek az orvosira. Gondolom kettőt nem lehet egyszerre, már csak a terhelés miatt sem :S
2011. okt. 9. 15:08
 4/6 A kérdező kommentje:
09:53-as nem bánnád, ha priviben beszélgetnénk kicsit a SOTE-ról? Én is oda szeretnék menni, és jó lenne kicsit részletesebben ismerni.
2011. okt. 9. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írj privit, tőlem telhetően válaszolok rá:)
2011. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ingyen van ?
2018. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!