Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyermekemet állandó lakcím...

Gyermekemet állandó lakcím szerint írattam körzeti iskolába, miért kaptam ezt a levelet az Önkormányzattól?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Alábbi levelet kaptam tegnap a Polgármesteri Hivataltól:


"Tisztelt Szülő/Gondviselő!


Népesség-nyilvántartásunk adatai alapján az Ön gyermeke .....tankötelessé vált. Tájékoztatom, hogy a hatályos jogszabályok alapján a tanköteles tanulókról nyilvántartást kell vezetni és figyelemmel kell kísérni, hogy a szülők biztosítják-e a tankötelezettség teljesítését. Amennyiben az szülő nem tesz eleget e kötelezettségének, a Jegyző bejelentésre vagy hivatalból elrendeli a tankötelezettség teljesítését.


A közoktatásról szóló ... törvény alapján felkérem, hogy jelezze, gyermeke tankötelezettségét hol és milyen módon teljesíti.

Felhívom figyelmét, hogy a szülő köteles-amennyiben gyermeke nem a lakóhely szerinti körzeti iskolába iratkozott be-bemutatni a fogadó iskola értesítését az iskolaváltozásról a lakóhely szerinti iskolában, hogy ott szt visszaigazolják. Amennyiben a beiratkozási időszakban nem tett eleget gyermeke tankötelezettség teljesítésével kapcsolatos kötelezettségének, úgy ennek okát írásban, postafordultával jelezze."



Hozzá tenném, hogy állandó lakcímünk és ideiglenes lakcímünk is van. A szülők és a gyerek állandó lakcíme mindig is ugyanaz volt és azóta is itt lakunk, és az állandó lakcím szerinti körzeti iskolába írattuk be a gyermekünket. Ez esetben is kell-e nekem bármit tennem a levéllel kapcsolatban?

Tudomásom szerint csak akkor kell jelezni bármit az állandó lakcím szerinti, körzeti iskolába, ha a gyermeket NEM AZ ÁLLANDÓ LAKCÍM SZERINTI, KÖRZETI iskolába íratom. Mivel ide írattuk, ezért én nem gondoltam volna, hogy az ideiglenes lakcím szerinti körzeti iskolába is bármit kellett volna jeleznünk.

A gyereknek is az állandó lakcíme ugyanaz, mint a szülőké, és itt lakunk mindannyian.

Kell-e jeleznem feltétlenül bármit az ideiglenes szerinti körzeti iskolában? Illetve ha nem teszem, akkor van-e annak bármi következménye?


2011. okt. 11. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont fordítva van. Ha van ideiglenes lakcímed az azt kéne,hogy jelentse, hogy jelenleg ott laksz.

(ideiglenes lakcímet akkor kér az ember, ha ideiglenesen nem az állandó lakcímén lakik)

Tehát a gyereket is az ideglenes lakcím szerinti iskolába kellett volna beiratnod, vagy jelenteni ott, hogy nem oda fog járni.

2011. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát én már nem értem, mert fel is hívtam az Önkormányzatot és mondtam, hogy nem is ott lakunk, az csak egy ideiglenes cím, és erre rögtön azt kérdezte a hölgy, hogy biztos, hogy a gyereknek is csak ideiglenes a kártyáján ez a cím?

És mondtam, hogy igen... ekkor mondta, hogy akkor szerdán hívjam vissza. Csak azt akarom elkerülni, hogy ne azért kelljen nekem telefonálgatni meg leveleket írogatni, mert az Önkormányzatnak így kényelmesebb...

2011. okt. 11. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ideiglenes lakcím azt jelenti, hogy ott laksz. Ha már nem ott laksz,akkor töröltetni kell. Mi a csudának lenne ideiglenes lakcímed, ha nem azért mert ott laksz?

És iskolába természetesen a valós lakóhelyy alapján kell iratni. Ami (normális esetben) az ideiglenes lakcím

2011. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nade akkor miért kérdezte a nő, hogy biztos, hogy a gyereknek ez nem az állandó lakcíme-e, ami nekem csak ideiglenes?
2011. okt. 11. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!