Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket választanád, és miért?

Melyiket választanád, és miért?

Figyelt kérdés

Emberi Erőforrások

Gazdálkodási és Menedzsment

Kereskedelem és Marketing

Nemzetközi Gazdálkodás

Pénzügy-Számvitel

Turizmus-Vendéglátás /tudom..tudom..nagyon telített :)/


2011. okt. 17. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
BGF Kermarkról és Turvendről van csak véleményem, az utóbbit tanulom, az előbbit közel látom. Igaz, hogy telített mindkettő, de pl. a vendéglátás része nagyon izgalmas, és azzal viszonylag könnyebb az elhelyezkedés, sok gyakorlatot ad, tapasztalatot. Az iskolának nagyon jó összeköttetései vannak, könnyen találhatsz magadnak szakmai gyakorlatot, ezenkívül tényleg szakmabeliek tanítanak. (A propagálás ellenére én nem vendéglátás szakon vagyok, hanem turizmust tanulok.) Ezenkívül túl kell esni a közgazdasági tárgyakon is, ez kb mindenhol azonos, első évet szinte bárhol eltölthetnéd, közel ugyanazt tanulnátok.
2011. okt. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak különbségek az elhelyezkedésben, de nincs ember Mo-n, aki ma meg tudja mondani, hogy 4-5 év múlva ez hogyan változik. Az viszont mindig igaz, hogy megfelelő tanulással, jó eredményekkel könnyebb elhelyezkedni. Érdemes a tanulmányi idő alatt TDK dolgozatot írni, azt szokták nézni nagy cégek. Közben alaposabban megismerkedhetsz a szakmád fortélyaival, és akár kapcsolatokat is teremthetsz a vezető tanár segítségével.


Az elsőt azért nehezebbnek tartom, ott elsősorban kapcsolatok, ismeretség dönt a bizalmi viszonyok miatt.

2011. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!