Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz a felsőoktatással?

Mi lesz a felsőoktatással?

Figyelt kérdés
Tiszta vicc amit művelnek. Kidobnak egy ilyen törvényjavaslatot? ezt most halál komolyan gondolják? csak én vagyok ezen annyira felháborodva? Ezt elfogadják nemtudom mi lesz meg hogy mihez kezdek...
2011. okt. 21. 22:51
1 2 3
 1/25 reptoid ***** válasza:
Melyik részén vagy konkrétan felháborodva?
2011. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az tetszik hogy 2,5 alatt mindenki önköltséges lesz és nem lehet újra államis. Egy bölcsész biztos könnyen elér egy 4-5 ös átlagot is de egy mérnök vagy orvos??? Így is hiány van ezekből a szakemberekből. Ezek után meg a kutya se fog jelentkezni hogy kicsengessen félévente többszázezret.
2011. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 reptoid ***** válasza:

Egy orvos? Bőven 3-as átlag fölött adnak nekik egyáltalán ösztöndíjat. Ha tisztában vagy az ösztöndíjosztás rendszerével, akkor rájöhetsz, hogy az orvosokat pont nem kell félteni a 2,5-es átlagtól.

A mérnököket annál inkább, de onnan is kihullik magától is a nem odavaló. Ez csak egy kis nyomatékosítás.

2011. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 SzilKa ***** válasza:
53%

Engem olyan orvos ne gyógyítson, illetve olyan mérnök ne tervezze a házamat, aki kettesekkel bukdácsolja végig az egyetemet...

Ha hiány van belőlük, annak inkább az az oka, hogy itthon nem fizetik meg rendesen őket, s érthető módon külföldre mennek.

Szóval azt támogatom, hogy a rosszul tanulók fizessenek, s csak a tehetségesek lehessenek államisok, illetve azokat a szakmákat támogassa az állam, amikre szükség is van. Viszont ez a röghöz kötés... inkább adjanak lehetőséget arra utána, hogy itthon is tisztességesen meg lehessen élni az adott szakmában.

2011. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
Csűrhetik, csavarhatják akárhogy a dolgot, a vége úgyis az lesz, hogy külföldre megy a jól képzett munkaerő.
2011. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 reptoid ***** válasza:
70%
Az az orvos, és az a mérnök igenis elvégezte az egyetemet, még ha kettessel (2,5) is. Hidd el, rájuk bízhatod magad, teljesítették azokat a követelményeket, amik a munkájuk elvégzéséhez kellenek. Egy kettes és egy ötös között pedig már nincs nagy különbség az egyetemen, mindinkább az egyes és a kettes között.
2011. okt. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

reptoid

Én is orvosnak tanulok,szerintem elég nagy különbség van egy kettes és egy ötös között...aki nem tudja elérni azt a szintet,az ne legyen mérnök vagy orvos ilyen egyszerű.

2011. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 SzilKa ***** válasza:
90%

reptoid,


s majd egy elrontott műtét után biztos bevallja neked, hogy bocs, ezt a részt nem tanultam meg alaposan, de kettessel átengedtek? Haha.

Már hogyne lenne különbség kettes és ötös tanuló között... az egyik alig tanult, hiányosak az ismeretei, a másik meg elvileg mindent megtanult.

2011. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjegyezném hogy bizonyos egyetemeken a 2esért is meg kell szenvedni és én hallottam olyanról is hogy pl a BME-VIK-en egy egész évfolyam megbukott egy tantárgyból és az ismerősöm 2,6os átlaggal kapott maximális ösztöndíjat! Pedig ő világ életében kitűnő volt, az egyetemen mégse tudott az első félévekben úgy teljesíteni.

Nem gyakori az első félévekben a kimagasló átlag hiszen más módszerekkel kell tanulni mint pl gimnáziumban.Bele kell rázódni.

2011. okt. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
No igen, a 2,5 átlag nem ugyanazt a tudásmennyiséget jelenti az egyes egyetemeken, karokon, de még tanszékeken sem. Nem lehet az egész felsőoktatást egy kalap alá venni, inkább az adott szak évfolyamátlagához kéne viszonyítani. Ahol 4,5 az átlag, ott már a 3,0-át is rakják át fizetősre, ahol meg 3,0, ott meg mondjuk 1,8-tól lefele. Ennek sokkal több értelmét látom mint az egységes 2,5-ös határnak.
2011. okt. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!