Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz a felsőoktatással?

Mi lesz a felsőoktatással?

Figyelt kérdés
Tiszta vicc amit művelnek. Kidobnak egy ilyen törvényjavaslatot? ezt most halál komolyan gondolják? csak én vagyok ezen annyira felháborodva? Ezt elfogadják nemtudom mi lesz meg hogy mihez kezdek...
2011. okt. 21. 22:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

Se mérnök, se orvos karokon nem elfogadható a 2,5-ös alatti átlag már bocs. Jogos, hogy ez alatt SEMMILYEN karon ne lehessen államilag finanszírozottan végezni az adott szakot.


Van építész, építőmérnök, több villanykaros ismerősöm. Érdekes módon mindegyiküknek megy efölött végezni. És még csak nem is zsenik.


Orvosisként pedig mondhatom, hogy aki komolyan veszi, tisztességesen és rendszeresen tanul, akkor az a 2,5-ös átlag mindenképpen megvan, de még sokkal jobb is lehet. (Ehhez áldozatokat kell hozni ofkorsz, de akinek ez nem megy, az ne legyen orvos, no.)

2011. okt. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

na már bocs de közületek ki jár orvosira vagy mérnökire?

Mert én igen , mérnök vagyok/illetve leszek. Vannak olyan tantárgyak amire hiába tanulsz akármennyit nem érted meg , mert egyszerűen felesleges és túl van bonyolítva. Csomó töltelék tantárgy van, aminek semmi értelme. Ne hurrogjatok már le mindenkit aki 2-sel végzett. Mennyetek el jó mérnöki vagy orvosi egyetemre és utána lehet pofázni, ha összedobsz legalább egy 2-es átlagot. Mert azt is nagyon nehéz. Ha ezt behozza a kormány , akkor az lesz hogy 70%-a a hallgatóknak elmegy,és akkor aztán télleg nem lesz hiány semmiből se. Hoffman Rózsának olyan ötletei vannak hogy az csak na. Már nem azért de ilyen hülyeségeket énis kitalálok. Mi az h a mérnök msc fizetős lesz , ami benne van a tervezetben. Meg hogy alá keell majd írnom egy papírt hogy itt kell Mo.-n dolgoznom. Nem azért szívesen maradnék , ha biztos megélhetésem lenne. De a munkát se tudják garantálni , akkor én mér maradjak?? Érvényesülnek a szabadságjogok.

2011. okt. 22. 10:33
 13/25 A kérdező kommentje:
Annyira bírom hogy mindenki mindent jobban tud.:D Amikor direkt arra mennek rá hogy kibukj, mert h van a karon vagy 10 szűrő akkor dobjál össze nekem egy 3-as átlagot azt azért megnézném. Az előző válaszolónak: Igen ellehet végezni aki rendesen tanul. Rendesen az azt jelenti hogy éjjel nappal tanul. Semmi szabadidő. Ne mondja senki hogy nem tanulok , egész hétvégém arra megy el hogy tanuljak. Hétköznap ugye meg 8-20 vagyok az egyetemen, mert hogy ilyen az órarend. Gürcölök azért hogy utána itthon gürcölhessek egy "irtó jól fizető munkahelyen" . Ha te erre vágysz barátom , akkor hajrá , de én nem.
2011. okt. 22. 10:55
 14/25 anonim ***** válasza:
Jó, akkor hisztizz. Ezt az időt fordíthatnád a tanulásra, és akkor nem kellene rettegni, hogy ilyen teljesíthetetlen átlagokat kell elérned, mint 2,5.
2011. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

ja igen tipikus magyar mentalitás. Gratulálok:D.

Majd ha neked kell tandíjat fizetni vagy fennáll a veszélye hogy elhagyd az egyetemet akkor majd én is mondom.

Amúgy meg kukoricát kellet segíteni szedni , mert magától nem jön be...

2011. okt. 22. 14:50
 16/25 anonim ***** válasza:
"Mennyetek"???? Lehet ez a baj, hogy mindenkit felvesznek a felsőoktatásba...
2011. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Hol tudom megnézni mik lesznek az újítások?
2011. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%

Kedves törvénypártoló válaszolók.

Megkérdezhetném, hogy nektek mégis milyen végzettségetek van? És azt a papírt, ha esetleg mérnöki lenne, akkor hol szereztétek? Főiskola? Nevenincs egyetem? OKJ? Mert nekem egy "mérnök asszisztens" ne mondja meg, hogy jobban kéne tanulnom. Én a BMEn tanulok, mint másodéves mechatronikai mérnök, és ajánlom nektek, hogy ha csak abból értetek, akkor nézzetek utána az ösztöndíjátlagoknak. ITT nehéz jó jegyet kapni, nehezek a számonkérések, sok az anyag, és sok tanszék direkt szemétkedik is, mert ha megbuknak a diákok, és újra fel kell venniük az ottani tárgyat, akkor ők még több pénzt kapnak a vezetéstől (igen, szar az oktatási rendszer) vannak olyan tárgyak itt az egyetemen, amiknál a 80%os bukási arány egy természetes minimum minden évben. És igen, van olyan, hogy ha túl sok diák kapta meg véletlen az aláírását egy félévben, akkor vizsgán csinálnak 90% feletti buktatást (pl. megmondják a szóbeliztetőknek, hogy egy csoportból (15 fő) max. 1, kivételes esetben 2 mehet át). Várom olyan válaszoló jelentkezését, aki elvégezte a BME valamilyen MÉRNÖKI szakát CSÚSZÁS nélkül, 2.5 átlag felett MINDIG és teljesen EGYETÉRT a felsőoktatási törvénnyel. Garantálom nektek, hogy ilyet nem fogtok találni! Ez a törvény teljesen örültség, mintha ugyanazt a szintet követelnék meg az összes egyetem összes szakán, az viszont azt jelentené, hogy nincsen szintbeli különbség a BME és a Pannon Egyetem között. A közgazdászokat meg inkább most nem is keverem bele, de ott eleve ha nem tanulsz 4esre legalább már teljesen hülyének néznek.

Egyb. addig itt van nektek egy hivatalos link felvi.hu-ról, hogy BMEn 2,5 átlagtól ÖSZTÖNDÍJ jár:

[link]

Ezek után mondja nekem valaki, hogy 2.5 alatt fizetősre kéne küldeni mindenkit és véglegesen.

2011. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

1. Bocsánat nem jó a helyesírásom, de tudok vele élni.:D

2. A legutolsó válaszoló: Én a PE-n tanulok és garantálhatom hogy nem nevesincs egyetem , nehéz, sok az anyag és szerintem színvonalas az oktatás. Attól hogy BME-s vagy,nem vagy semmivel se több.. Itt is van olyan kemény oktatás mint nálatok, nem hiába a PE mérnöki karán a legmagasabb az ösztöndíj. A bolognai az bolognai mindenhol..

2011. okt. 22. 22:40
 20/25 anonim ***** válasza:
AZ összes rangsorban a BME a király.Akkor miről is beszélünk?
2011. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!