Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne abbahagynom az...

Érdemes lenne abbahagynom az egyetemet, és váltanom?

Figyelt kérdés

Jelenleg gépészmérnökin vagyok, de abszolút nem tetszik, nem érdekel, ebből kifolyólag nem is megy. Igazából nem is ide akartam jelentkezni, csak a nyelvvizsga hiánya miatt nem vettek fel oda, ahol/ami több mint valószínű, hogy érdekelne, tetszene. Most már meg van a nyelvvizsgám, és lenne is annyi pontom (REMÉLHETŐLEG), hogy felvegyenek oda, ahova menni akarok. Úgy gondolom, ezt a félévet még megcsinálgatom (ahogy sikerül), a második félév passzív lenne. Akkor dolgoznék mondjuk nyárig, vagy jövő szeptemberig, és ha felvesznek a másik sulira, akkor azt csinálnám...csak ne emelkedjen nagyon a ponthatár azon!

Mit gondoltok?


2011. okt. 24. 14:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Földmérő szak lenne a másik (NYME-GEO) És ahogy olvasgattam róla, szerintem nekem tetszene...infót, földrajzot szeretem, meg a térképészetet, egyedül talán a matek, meg a geometria lenne bajos, de még mindig könnyebbnek tűnik, mint itt a mechanika, fizika, géprajz, stb...
2011. okt. 24. 14:06
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy ha az a jövőévi ponthatár miatt netán nem jönne össze, akkor elmegyek valami szakmát tanulni (gimiből jöttem ugyanis), de ez a gépészet abszolút nem jön be... :/
2011. okt. 24. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik akkor nem érdemes eröltetned. Én pont gépészmérnökire szeretnék menni szeptembertől (nekem sem jött be a mostani). Privibe vagy akár itt kérdezhetek pár dolgot a szakról?
2011. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, nyugodtan, jó itt is, nem kell privi : )
2011. okt. 24. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olyannyira érdemes lenne váltanod, hogy ezt a gépészmérnökit el se kellett volna kezdened. Inkább tanulnod kellett volna a nyelvvizsgára helyette, hogy ne menjenek el államilag támogatott féléveid. Ha nem szereted, felesleges erőltetni, sok sikert majd az új szakodhoz!
2011. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én sem akartam elkezdeni, de ide vettek fel. Az első helynél kb. 5 ponttal csúsztam le. Most úgy 17 ponttal van több, mint amennyi a határ volt tavaly.
2011. okt. 24. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is gépészen voltam egy évig, de nem ment, váltottam, de én szakmára. Most, hogy olyat tanulok, ami érdekel is, én is jobban érzem magam, szóval szerintem megérné váltanod, te is jobban éreznéd magad.
2011. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14:15 vagyok. Az érdekelne, hogy vannak-e nagyon húzos tantárgyak? Ha igen, akkor mi benne a gáz? Én az infó szakot hagytam ott, így talán a matek az menne. A műszaki rajz érdekel a legjobban, de többektől hallottam, hogy az az egyik "mumus" tantárgy.
2011. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pl. gépészmérnökin a kemény, szivatós tárgyak az analízis (matekos), mechanika is elégg, és a géprajz illetve ábrázoló geometria..ha nehezen tudsz rajzolni szabad kézzel egyenes vonalat, vagy nem jó a térlátásod, és lassú is vagy, akkor nagyon fogsz vele szenvedni, én buktam is belőle most, de mivel elmegyek innen, a gépészről hamarosan nem is érdekel már... :D

Ha a fizika megy egy kicsit, az talán nem lesz vészes, csak be kell seggelni.

Szóval a mechanika, a matek és a rajz lesz a húzós...de hát kinek mi végülis..

2011. okt. 25. 13:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi.
2011. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!