Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha anglisztika szakon végzek...

Ha anglisztika szakon végzek (mesterfokozatot is kapva) milyen lehetőségeim vannak a későbbiekben az elhelyezkedésre? Egyetem után milyen hamar kaphatok (jobb esetben) munkát? Esetleg már tanulás alatt kaphatok valamilyen megbízást?

Figyelt kérdés
A "fikázás" nem érdekel,éppen elégszer hallottam,főleg ezen a szakon végzettek válaszát várom.
2009. szept. 3. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Én is angol szakon voltam (akkor még ez volt a neve), és belső fordító vagyok egy cégnél.


Szerintem ha nem vagy válogatós, hamar el tudsz helyezkedni. Mehetsz tanárnak és megosztott szolgáltatóközpontba idegennyelvű ügyfélszolgálatosnak, de ez az a két munka, amit sokan nem szívesen végeznek.


A legjobb minden szempontból, ha már az egyetem alatt elkezdesz dolgozni, hogy ne nulla tapasztalattal kerülj ki az iskolából. Nekem a magántanítás jött be, szerettem, és a pénz is jobb, mint egy akármilyen diákmunka esetén.

2009. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy nem azzal indítottál,hogy:"Áh,úgyis munkanélküli csöves lesz belőled...":)Igen,én pontosan erre gondoltam,hogy mint ilyen "fordítós" titkárnő elhelyezkednék egy cégnél,de persze nem csak angolul szeretnék tanulni,hanem franciául,esetleg spanyolul is...Amúgy nekem nem ciki,ha esetleg angol tanár lesz belőlem. Én is nagyon szeretem az enyémet.

Várok még további tapasztalatokat!:)

2009. szept. 3. 18:33
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Ha több nyelven is beszélsz, akkor pláne nem fogsz éhen halni. Én is anglisztikán végeztem, van mellette spanyolból és németből felsőfokúm, meg egy olasz középfokúm, és csináltam még egy idegenvezetői tanfolyamot. Ősztől tavaszig nyelviskolákban tanítok, nyáron idegenvezetek, külföldre menő csoportoknak tolmácsolok. Szeretem, mert így változatos a munkám, és többet is keresek, mintha egy cégnél lennék alkalmazott.
2009. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!