Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a két tannyelvű...

Mit gondoltok a két tannyelvű tanításról?

Figyelt kérdés

Ugyebár ez 5 éves. Első évben (nálam) a francia teljesen alapról indulna. Egy év alatt annyira megtanítanak a nyelvre, hogy a következőkben már több tantárgyat is franciául hallgatnának a diákok.

Amúgy a szegedi ságváriról van szó, ha esetleg valaki járt oda, szívesen olvasok ottani élményeket, és ellenérveket.


Van jövője a franciának? Jó az, hogy már egy év után fontosabb tárgyakat is idegen nyelven adják le?


2011. okt. 29. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Sztem fölösleges, pont franciául.. Ha az 5 év tán rájössz, hogy te pl gazdasági irányban akarod folytatni a tanulmányaidat, akkor ahtalmas hátránnyal indulsz, hiszen a matekot biztosan nem fogod olyan szinten tudni, mint akik magyarul tanulják, mondjuk emelt szinten.. De ez más irányokra is vonatkozik.

Akkor jó, hogyha pl romanisztikára szeretnél menni továbbtanulni. De 5 évet nem ér sztem az, hogy egy nyelvet felsőfokon megtanulj. (pl nálunk az angolt emelt szinten tanítják és a 4. év elején már volt felsőfokom, szóval nem muszáj kéttannyelvűbe járni ahhoz h emgtanulj egy nyelvet)

Felénk is van amúgy francia kéttanyelvű (Aszódon), 2 ismerősöm jár oda. Egyik tavaly végzett, ő nagyon szerette, és ELTE-re jár romanisztikára. Másik meg utálja, mert alapból szar az iskola, másként pedig nem tud mit kezdeni a franciával, és ráadásul plusz 1 évet is elcseszett az életéből.


Tehát nagyon meggondolandó... Az angolkéttannyelvűk még sztem többet érnek, de francia.. Hát, én nem mennék oda, de te tudod hogy mihez akarsz kezdeni. Mondom, jó tanács: csak a nyelvtanulásért ne menj oda..

2011. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én az egri Neumannba járok, kéttanos/közgés osztályba.

Első évben 18 angolom volt, szóval elég sokat tanultam. Nekem a második nyelv csak a második évben jött be. Személy szerint a franciát hülyeségnek tartom, de szíved ügye..

2011. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Én francia két tannyelvűbe járok,és abszolút jónak tartom. Szeretem is,és hasznos is:) Nagyon tudom ajánlani:)
2011. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden spanyol két tannyelvűre járok és én nagyon szeretem :) Az biztos, hogy csak akkor érdemes oda menni, ha biztos vagy abban, hogy a suliban napi 3-4 órában tudod tanulni a franciát és aztán még otthon is tanulsz másnapra, de nekem pl. nagyon jó tanáraim vannak úgyhogy nem érzem olyan unalmasnak és fárasztónak a sok spanyolt.

Egyébként meg az agyad hamar rááll a nyelvre, úgyhogy nem olyan vészes pár tantárgyat tanulni más nyelven.

2011. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!