Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Léteznek még az ún. "felvilágo...

Hanyat kérdése:

Léteznek még az ún. "felvilágosító" órák az iskolákban?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel, mert olyan kérdéseket olvasok: Ha a barátom csókolózás közben a nadrágjába élvez, akkor lehetek terhes? Vagy: Hányszor használtok fel egy óvszert? stb

Én nem mondom, hogy különlegesen kamasz voltam kérdések nélkül, de ilyen hihetetlenül buta kérdéseim nem lettek volna, pedig akkor még az internet se nagyon volt jelen, mint forrás lehetőség, de minden évben egy osztályfőnöki óra a szexuális felvilágosítással ment el egész a középiskola végéig. Manapság már nem így van? Vagy a fenn említett delikvensek az összesről hiányoztak?


2011. nov. 6. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Másodikba (gimi) járok, de még egy sem volt. (Általánosban sem.) 16/f
2011. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol van, van ahol elsumákolják a dolgot sajna. Nekünk pl. a szexről nem volt szó, csak a menzeszről. Az is kb. 11.-ben, mikor már mindenki menstruált kb...


De egyébként vannak szervezetek, amelyek foglalkoznak a dologgal. Orvosira járok, és tagja vagyok egy olyan programnak, amelyben nőgyógyászok, orvostanhallgatók, védőnők vehetnek részt, és ingyenes prevenciókat tart általános- és középiskolásoknak:)

2011. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Vannak, mondjuk nálunk nem ment rá az összes osztályfőnöki, de azért úgy évente, párévente rászántak a dologra pár órát. De bioszon alapból mindenki tanulja a szaporodást és az ivarszerveket.

Ugyanúgy lehet kapni tiniknek szóló újságokat, amiben mindig külön rovatban boncolják a témát.

Inkább az egész annak köszönhető valószínűleg, hogy még azelőtt nekiállnak szexuális életet élni manapság az általános iskolások, hogy felvilágosítást tartottak volna(tudom, általánosítás, most vegyük nagyvonalakban).

Mondom mindezeket kemény 20 évesen.

De ez is felvet egy kérdést: ennyi erővel hol vannak ilyenkor a szülők?

2011. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak a kérdéseknek a nagy része kitaláció...


Amúgy nálunk most volt nem rég, de nem mondtak sok új dolgot. :D Azt hiszem én kellőképpen felvilágosult vagyok (szűz vagyok mielőtt valaki félreértené :D)

15/F

2011. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk volt 8.ban meg volt gimi alatt is. De minek.
2011. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát biológiából elvileg tanulni kéne. De lehet hogy átugorják a tanárok.
2012. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ötödikben volt egy, amit az egyik osztálytársam nőgyógyász anyja tartott, csak a menstruációról volt szó. Aztán most pont a héten, 9.-edikben volt egy a szexről, egy mondatot mondott róla a tanár: „A szex egy olyan dolog, amikor a férfi és a nő közösülnek.”

Konkrétan én szűzként többet tudok mondani a szexről (nem csak emiatt), mint a háromgyerekes tanár😂

2016. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!