Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a fenéért tanítanak irodalm...

Mi a fenéért tanítanak irodalmat tantárgyszerűen, kötelező jelleggel az iskolákban?

Figyelt kérdés
Sokkal hasznosabb tárgyaktól, anyagoktól vesz el pofátlanul sok időt. Haszna szerintem semmi nincs...
2011. aug. 4. 12:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert magyar ember vagy, magyarul beszélsz, és ez is a magyar kultúra része, emellett pedig alapműveltség.

Ha nem tetszik, legyél magántanuló.

2011. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%
Szerinted nincs haszna, sok más ember szerint van. Magyar ember vagy, Európa közepén élsz, és az alapműveltség része legalább az érettségi szintjén ismerni a magyar, és az európai irodalmat. Emellett itt kellene megtanulnod fogalmazni, és érvelni. Ha nem tanítanák, hogy a jó életbe hoznál össze egy szakdolgozatot? Mit kezdenél egy állásinterjún?
2011. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Azért kell magyart tanítani, mert ma már sokan az érettségin a szövegértés részen is megbuknak, ami szégyen. Az emberek már olvasni sem tudnak, pedig igazából a magyar óra még csak nem is szövegértésre való, hanem művek elemzésére.

Egyébként ha belegondolsz, valaki meg ugyanezt gondolhatja egy olyan tantárgyról, ami szerinted fontos. Van aki szerint a kémia és a biosz, valaki szerint meg a tesi teljesen fölösleges, pedig nem véletlenül tanítják az összeset.

Egyetemen majd azt tanulsz, ami szerinted hasznos, addig bírd ki ezt a pár évet.

2011. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Egy részén én is gondolkoztam, szövegértés, fogalmazás és az alapvető műveltség miatt fontos. De az, hogy Petőfi mire gondolt, amikor az Anyám tyúkját írta, azt nem értem. A tanár szerint gondolt A-ra, szerintem B-re, de lehet, hogy valójában C-re...
2011. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ugyan ne neettsetek. Heti 4oraban tanuljuk(gimi), es a gorog irodalom, meg a romai, biblia stb. olyan szinten felesleges, hogy hihettlen(olyan melysegeken, es elvontan tanuljuk, hogy szetvet az ideg.)


4 irodalomora vs 2 fizikaora... szanalmas!

2011. aug. 4. 16:17
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igen csak szánalmas, hogy középiskolában 3 évig heti 4, utolsó évben heti 5 magyar óra van (ezekből az egyik nyelvtan, a többi irodalom). Eközben a kémiát tanítják 2 éven át heti 2 órában, a fizikát és a bioszt 3 éven át szintén heti 2 órában. Utóbbiak közül egyiket sem lehet megtanulni még középszinten sem, a magyarral meg jóval többet muszáj foglalkozni, mint ami a középszintre elég.

Kell a magyar is, de nem ilyen pofátlanul magas óraszámban.

2011. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%
Azért barátom, hogy megtanulj helyesen írni, bár sajnos, mint a te példád is mutatja, ez nem túl gyakran fordul elő. Meg azért is, hogy tudj értelmezni egy szöveget, amit eléd tesznek és ne csak bámuld mint valami hülye.
2011. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

"Meg azért is, hogy tudj értelmezni egy szöveget, amit eléd tesznek és ne csak bámuld mint valami hülye."



Ha te annyira nagyon hiperszuper bölcs vagy, akkor igazán hanyagolhatnád ezeket a sztereotípiákat. Megsúgom, a helyesírásommal semmi gond nincs az ég világon, és a szövegértelmezéssel sincsenek problémáim. De nyilván, te ezt nem akarod megérteni, mert akkor elveszne az utolsó pillér is, amire támaszkodsz, és nem tudnád saját magadat igazolni...



Utolsó előttinek pedig nagyon igaza van. +1

2011. aug. 4. 21:02
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

A magyartanárunk (!) szerint sincs úgy értelme tanítani, ahogy most kell.


Hivatalos papírt értelmezni érettségivel nehéz, kollégiumi jelentkezéshez tájékoztató:


A: Az a jövedelem, amire még a maximális (22) pont jár: a 0 forinttól az előző évre érvényes minimálbér tizenkétszeresének 50%-áig terjedő tarto-mány.

B: Az a jövedelem, amire már 0 pont jár: az előző évre érvényes minimálbér kétszeresének a tizenkét hónapra kiszorzott összege és az a fölötti jövedelem.


Értelmesebben megfogalmazva: az előző évi havi minimálbér hatszorosáig terjedő. A másik: az előző évi havi minimálbér huszonnégyszerese. Csak ugye az nem frankó, mert így könnyebb megvezetni az embert, ha nem érti... Ez csak enyhébb példa. Pont ilyeneket nem tanulunk, holott mindenhol ezzel találkozunk, nem Bibliával, Vergiliussal meg Csokonaival. A szövegértést, fogalmazást továbbra is fontosnak tartom.


14:22-es voltam

2011. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Imádom az ilyen kis "ma 18:36" jellegű embereket, akik kínjukban már tényleg nem tudnak mást beböfögni, de azért valamivel meg akarják mutatni, hogy ők mekkora arcok, és hogy a kérdezőnek már csak azért sem lehet igaza. Helyesírásról meg akkor papolj, ha tudod, hogyan kell használni a vesszőket.
2011. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!