Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a baj a Kodolányi János...

Mi a baj a Kodolányi János Fősulival?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, már tavaly is voltam a nyílt napjukon és nekem nagyon belopták magukat a szívembe. A tanárok kedvesek, a légkör hangulatos, az épület szép, rengeteg sulin kívüli lehetőséget nyújtanak és a látottak alapján az oktatást sem találtam egy fokkal sem rosszabbnak, mint például a Károlin..

Mégis nagyon sokan leszólják a KJF-t, pedig szerintem nagyon jó kis suli lehet, szívesen mennék oda. Csak néha eltántorit a sok negatívum és nem értem a miértjét, szóval örülnék ha megosztanátok velem a tapasztalaton alapuló és nem csak mende-mondákból összeszedett meg innen-onnan hallott (!!) történeteiteket. Szuper lenne, ha lenne itt olyan, aki a Kodolányin tanul vagy esetleg kapcsolatban van olyannal aki ott tanul/végzett, lenne néhány kérdésem, de minden építő jellegű (akár negatív akár pozitív) véleményt szívesen olvasok.


2011. nov. 19. 13:27
1 2
 1/15 anonim válasza:
78%

Szia!

Ezt a komplex módon megfogalmazott kérdést egy - még a múlthoz kapcsolódó tévhit - alakította ki a hallgatók körében. Rengetegszer felmerült már, hogy a Kodolányin semmi nem jó és csak oda ne.

Személy szerint a Kodolányiról nagyon pozitív véleménnyel vagyok. Amiket leírtál, hogy hangulatos légkör, szép épület és a többi jellemző már elárulja, hogy az iskola teljesen megfelel minden hallgató számára.

A tanárok kiválóak, felkészültek és rendkívül elismertek, ezenfelül barátságosak és segítőkészek.

Ha a rangsort nézzük, hogy egyes szakok hol állnak a magyarországi felsőoktatási intézmények sorában, akkor szintén büszkén kijelenthetem, hogy jó helyre jelentkeztem.

A hallgatói élet egyre inkább aktivizálódik, a rendezvények egyre színvonalasabbak.

A végzett hallgatókról is annyit lehet visszahallani, hogy a legjobb éveik voltak a Kodolányin töltöttek.

Ajánlani tudom az iskolát és remélem, hogy hamarosan a hallgatók körében üdvözölhetlek.:)

2011. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Ha gondolod menj oda nyugodtan. Ha pl közalkalmazott akarsz lenni, akkor tök midnegy hogy hol végzel.


Nem akarod nagyon belemenni de a KJF is arra a mintára épül (és ezért is hozták létre), hogy minél több hasznot tudjon termelni a tulajdonosoknak. Ez pedig a minőség rovására megy.


Ha gazdasági vagy olyan szakra akarsz menni ahol a tudás is számít akkor menj normális egyetemre/fősulira.


Amúgy pont azok szoktak lenni a leggeyngébb egyetemek /fősulik aholmindneki mosolyog, a tanárok nagyon terendik, édibédik mindenki bulizik meg hasonlók.......

2011. nov. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy a KJF-en 300 komédiást vesznek fel, meg 300 andragógust vagy mit 550 turizmusz vendéglátásost...


Szóval ha ilyen szakokra akarsz menni hát akkor gyakorlatilag tök mindegy hogy hol végzel :D

2011. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
78%

"normális egyetem, normális főiskola"...

Ilyet csak az ír, aki tájékozatlanságát szeretné leplezni.

Nem bántok senkit, mert vélemény nyilvánítás szabad kis hazánkban, de amikor hasonló kérdések merülnek fel, bármilyen sulival vagy diplomával kapcsolatosan, akkor annyit szoktam mondani, hogy lehetsz bármilyen egyetemen/főiskolán, szerezhetsz akármilyen diplomát, annak az értékét végül Te magad "töltöd" fel. Felvehetnek 1000 vagy csupán 10 hallgatót, ha Te tudod mi akarsz lenni, akkor nem egy intézményi határ fogja eldönteni, illetve meghatározni a diplomád értékét.

2011. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, ilyet csak tipikusan az ír, aki nem tudott bekerülni az elismert egyetemekre/főiskolákra és azt gondolja, hogy a 3 év a magánfőiskolán ugyanannyit ér. Nem a te hibád, hanem a rendszeré, ezeknek az iskoláknak nem lenne szabad létezniük, elhitetik a hallgatókkal, hogy majd milyen jó lesz nekik, aztán a jön a nagy pofára esés és a munkanélküliséggel töltött évek, elhelyezkedés más területen stb.....


Vitatkozni nem akarok, az eredmények magukért beszélnek, látható hogy a magánfőiskolák vezetnek (hátulról....).


[link]


[link]

2011. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Amit elmondtam, azt mind tapasztalatból teszem és nem az interneten vagy bárhol máshol megjelent publikációkból, hírekből, pletykákból stb...

Személy szerint az "igazi egyetemekről" érkezett, "igazi diplomával" rendelkező egyéneket szorítottam ki egy nemzetközi cég állásinterjújánál.

Aláírom, van realitás abban, hogy sokan azért jönnek magán főiskolába, amit leírtál, és a rendszer is olyan, amilyen, de ugyan ezzel az erővel be lehet kerülni az általad igazinak aposztrofált felsőoktatási intézményekbe, tehát ott vagyunk, ahol a part szakad és egy hülyeségen vitázunk.

2011. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem látod/nem ismered fel az összefüggéseket (vagy szándékosan nem akarod).


Egyébként 3200 vállalat nem tévedhet. Persze mindig vannak kivételek, akik olyan területen tevékenykednek, hogy ugyanannyi fizetésért olyat alkalmaznak aki feleannyi tudással rendelkezik, mégis stabilan nyereséges a cég.

2011. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyébként ha nem lenne világos, én nem a bekerülésről vitázom, hanem az elvégzéséről illetve a kikerülők tudásáról, az oktatás színvonaláról.


A KJF (magán) diplomagyár volta és a minőség két külön dolog. Az oktatóknak jó, mert van hol elhelyezkedniük, van tekintélyük hiszen főiskolai oktatók stb... noha szakmában nem sikerült elhelyezkedniük.....mégis megbecsültek......

A tulajdonosoknak jó, mert dől a lé. A legnagyobbat a diákok szívják a munkaerőpiacra kikerülve


Ezzel én befejeztem

üdv

2011. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Csak az a diák szív, amelyik szívna ugyanúgy mindenhol...

Ha a nagy egyetem/főiskola hallgatója nem tesz semmi pluszt bele az intézményben töltött éveibe, akkor szerezhette a diplomáját akárhol, a tudása és a felkészültsége édes-kevés lesz.


A "vitát" ezúton köszönöm is, mert számomra megerősítette a meggyőződéseim.


Üdv,

O.R

2011. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg HR vezetőként dolgozom egy nagyobb cégnél.Mellette mérlegépes könyvelő vagyok.

A Kodolányin végeztem.

A karrieretek szempontjából az ismerős, a szimpátia, a nyelvtudás és szakmai tapasztalat számít!

Van ahol csak a nyelvtudást fizetik meg, más nem is számít betanítanak(angol elsősorban (tárgyalóképes))

Valóban "erősebb" a közgáz és műegyetem. Itt is keményen kellett tanulni higgyétek el. Volt ,hogy majd belegebedtem a szeeszterenkénti 13 kollokviumba szaktárgyakba.

Egy álláshírdetésbe annyi van beleirva nálunk is (mint mindenhol) ,hogy szakirányú főiskolai/egyetemi végzettség a munkakör betöltés feltétele.

Gyakorlat kell a jó fizetéshez, ébredjetek már fel! Nem a diplomákat és az elméleti tudást gyűjteni, mert a gyakorlatban minden máshogy megy!

Csak a tudatlanságotokat és a tapasztalatlanságotokat tükrözi az életben akik ilyet írtok, bármely felsőoktatási intézményről!A dolgok nem így működnek a munkaerőpiacon max az első munkahelyeteknél!

Minden évfolyamtársamnak jó állása van, persze aki befejezte mert a 150 indulóból 30-an végeztünk kb. gazdász szakon.

Amúgy ajánlom figyelmébe mindenkinek a Heti Válasz felvi rangsor 2011 et.

A Kodolányi 3. helyen szerepel....turizmus...

2012. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!