Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyári gyakorlatról naplót...

Nyári gyakorlatról naplót írni hogyan?

Figyelt kérdés

nyári gyakorlatomról írni kellene egy kb20 oldalas naplót. a gyakorlat 23 napos, és fogalmam sincs, hogy mit írjak majd bele. nem írhatok minden napról egy oldalt, hiszen nincs miről.

meg hogyan kell majd kinéznie?


2009. máj. 13. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy formai követelmény? Abban benne ban hogy kell kinézni.
2009. máj. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos számunkra ilyen nincs, legalábbis nem kaptunk
2009. máj. 14. 06:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért a tanárt meg lehet kérdezni, hogy mit vár. Ha ilyen hosszút kell, akkor azért abban sok lesz a rizsázás. Szakmai vagy emberi oldalról kell megközelíteni? Lehet arról írni, hogy mi az elvégzendő munka, milyen várakozásokkal indulsz, hogy fogadtak,kik segítettek, neadj' isten akadályoztak-e,mennyire sikerült beilleszkedned a munkába és a közösségbe, mennyire nehéz egy másfajta tevékenységgel tölteni az idődet, mint az iskolai tanulás. És mivel naplóról van szó, minden nap érdemes írni az aznapról. A végén valami lezárás: milyen az összbenyomás, érdemes volt vagy nem, mit tanultál, mi sikerült, mihez kellett volna több idő, kedvet kaptál-e ahhoz a munkához hosszú távon. De lehetőleg inkább pozitív kicsengésű legyen, ha jó jegyet akarsz.
2009. máj. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szakmai gyakos dogámban nekem elég sokat tett ki a helynek a bemutatása, ahol dolgoztam (története, tevékenysége) stb. Aztán lehet írni azon túl h mit csináltál, hogy milyen tapasztalatokat szereztél, hogy vélekedtek rólad, ilyesmi :)
2009. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én már 8-at írtam (minden félévben egyet), úgyhogy van tapasztalatom. Persze nem tudom, pontosan mit vár a tanár tőled, de amivel nem lőhetsz mellé: az intézmény bemutatása - elhelyezkedése, rövid története, dolgozói létszám, a struktúrájának bemutatása és te ezen belül melyik részen voltál. Nekem volt olyan hely, ahol csak az alapító okiratot nyomták a kezembe, itt kimásoltam, ami érdekelt, aztán a honlapjukról még kiegészítettem az infot és írtam arról, hogy mit kellett volna csináljak (persze úgy, mintha megtörtént volna). Az 5 hetes gyakszimon hetekre bontottam le a gyakorlatomon történteket, persze itt is túloztam kicsit. A lényeg, hogy ne mutatsd be a negatív oldalait a helynek, csak nagyon-nagyon finom utalást tehetsz esetleg arra, hogy mi nem volt jó. Dicsérd őket és minél több jót mutass be, mert sztem nekik alá kell írni és le kell igazolni a gyakszidat. Nem mellékesen pedig sok olyan hallgatótársam van, akit visszahívtak dolgozni a diploma után a gyakszihelyre!

A konkértumokról kérdezd meg a suliban a terepkoordinátort vagy a TO-t. Nem kaptatok iránymutatást?

Ha gondolod, írj egy e-mail címet és elküldöm az egyik naplómat, hátha segít.

2009. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát a tanár leginkább szerintem semmit sem vár, mivel finoman szólva is szarik az egészre, de azért csak írni kellene valami normális művet. Egyébként úgy tűnik, hogy egy nyíregyházi nyomdában leszek gyakszin(debreceni vagyok), de azt is úgy, hogy nagyjából kapok majd emailben 1-2 elkészíteni valót, megcsinálom, és vissza küldöm, szóval leginkább ilyen távmunka szerű lesz.

A naplóba meg azt írom majd leginkább, ami az eszembe jut. nekem ez így jó, mert legalább nem kell 23 napot szórakozni vele, inkább mehetek addig is majd dolgozni.

Egyébként elvileg privátban tudsz küldeni emailt, nem?

2009. máj. 14. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!