Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Mesélnétek a nyári...

Orvosisok! Mesélnétek a nyári gyakorlatról?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, orvos szeretnék lenni. Hogy van a nyári gyakorlat? Pl.: 1. évben, az ápolástani gyakorlat?! és azon az osztályon végezheted, ahol akarod? Ugyanúgy orvosi köpenyt kell viselni, mint az orvosoknak? És mit kell csinálni? Az orvossal vagy, mész vizsgálatokra, és tanulsz, vagy mit? Szeretném, ha mesélnétek a tapasztalataitok alapján. :)
2010. febr. 13. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ágytálazol...nem vicc
2010. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ágytálazol is(nem éppen kellemes:S), hőmérőzöl meg ilyen alap ápólónői dolgokat végzel. Elméletileg van egy orvos aki "ügyel rád", de engem spec. le sem szart.
2010. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

amugy itt megtalálsz mindent

[link]


1. voltam

2010. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úristen.. kb nővéri munkát kell csinálni? És ezt milyen osztályon kell? Lehet balesetin is, belgyógyászat, vagy hol?
2010. febr. 13. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nővéri, hanem segédnővéri munka, de egyáltalán nem ez a baj vele. Alapvetően teljesen korrekt dolog, hogy idmerd meg közelebbről azoknak a munkáját, akiket majd felügyelned kell, ha végzel. Viszont olykor sajnos arra megy ki a dolog, hogy szívassák egyet a medikust, amíg lehet, amíg ők az "erősebbek". Vannak jó helyek is, tényleg nem akarok gonosz módon általánosítani, de nekem anno nagyon rossz élmény volt az ápolástan (sebészeti osztályon ablakot mostam, ágytálat hordtam, ki voltam tiltva a műtőből, és még vénát szúrni sem lehetett). A harmad-negyedéves nyári gyakorlatok már jobbak szerintem. Egyébként ha végzel, rezidensként is vannak olyan gyakorlatok, hogy szívesebben főnél üstben a pokolban, de túl kell lenni rajta. Egyébként meg nem árt, ha az ember megtanulja kezelni az ilyen dolgokat is, meg kell kérgesedni egy kicsit.
2010. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. És orvos felügyeli, hogy mit csinálsz, ő osztja ki neked a feladatokat, vagy nővér?
2010. febr. 14. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőéven nővér. Lehet, hogy hivatalosan lett volna egy orvos is, aki felügyel, de ennek semmi jelét nem láttam.
2010. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha újra elsős lennék, én tuti intenzívre mennék ápolástanra. Ott vannak messze a legképzettebb nővérek, és szakmailag is sokkal több ragad az emberre szerintem. Ja igen, tudtommal amúgy bármilyen osztályon csinálhatod az ápolástant, ahol élő betegek vannak. :-)

(Előző kettő voltam).

2010. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó helyre kell menni. Szerintem ha elkezded a sulit, környékezd meg a felsőbb éveseket, h ki hol volt, tetszett-e neki, rendesek voltak-e stb:)

Mert én is hallottam olyat, h vhol semmit nem engedtek, csak ágytálazni lehetett kb. Ismerősöm meg (nőgyógyászaton volt) még műtétekre is bemehetett.

Azt mondják, általában kisebb városban rendesebben az orvosok/nővérek mint az egyetemi klinikákon.

2010. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :) Ha odajutok, akkor abban a kisvárosban szeretnék, ami közel van hozzánk. Belgyógyászatra, ott orvos apu egyik nagyon jó barátja. De tisztában vannak egyáltalán pl a nem klinikákon, hogy miket csinálhatunk, úgy értem, hogy pl vénaszúrás, picit komolyabb dolgok, nem csak ágytálazás meg ilyenek..
2010. febr. 14. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!