Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógus vagyok (kezdő), és...

Pedagógus vagyok (kezdő), és kikészítenek a gyerekek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan szemtelenek és tiszteletlenek!Amikor én suliba jártam akkor még a tanárok voltak fölényben ):

Most meg szinte nem engedik meg, h. "megbűntessem őket" ha rosszak voltak pl: h.beírást kapjanak, v fekete pontot.Szóval rossz volt és neki áll följebb.

Hú hát még sorolhatnám még milyen kiakasztó dolgok vannak...

Valamit kellene csinálni, mert itt nagyon nagy baj lesz, ha ezek a gyerekek felnőnek....

Nagyon durva!!!!


2009. máj. 15. 15:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
És mégis kinek kéne csinálni valamit? A politika az oka az egésznek: kellett nekünk liberális oktatási miniszter...
2009. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem próbáltál tanácsot, segítséget kérni az idősebb kollégáktól? Nincs mentorod, aki látja, hogy hol, miben kéne másként, hatásosabban cselekedned?


Ha nincs, annyit tudok tanácsolni, hogy a számodra leginkább szimpatikus -a gyerekekkel jól bánó- tanár módszereit próbáld ellesni, alkalmazni.

2009. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Persze,próbálom ellesegetni, próbálkozok én mindennel amivel csak lehet. Megbeszélem az idősebbekkel, de ők se tudnak sok helyzetben mit tenni!! Egyszer az egyik oldalról kapjuk a pofont, ha a gyerek rossz, ha teszünk valamit akkor meg a másik oldalról az agyatlan szülőktől. Borzalom az egész oktatás úgy ahogy van!Nagyon kevés sikerrel!):
2009. máj. 15. 15:33
 4/25 anonim ***** válasza:
99%

Milyen intezmenyben tanitasz?


En is tanar voltam (most is az vagyok, de mar kulfoldon), es imadtam, a "gyerekek" (kozepiskolasok) is szerettek. Az eleje borzalmas volt, 24 eves voltam, beszologattak, celozgattak.


De en soha nem akartam, hogy azert tiszteljenek, mert tanar vagyok. Na es akkor mi van? Azt akartam, hogy azt tiszteljek, hogy MILYEN tanar vagyok. Barati kapcsolatot alakitottam ki veluk, es noha azota eltelt 10 ev, sok diakommal rendszeresen emailezek.


Turelem, kitartas, ne buntetessel akard elerni, hogy tiszteljenek, es ne csak azert tegyek, mert a tanart tisztelni kell: tiszteljek a modszeredet, a szemelyedet, legyel erdeklodo, sokszinu, kreativ.


Sok sikert!

2009. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
98%

Átérzem a problémád, nem olyan régen én is hasonló érzésekkel kezdtem el a tanári pályát... a harmadik hónapban azon gondolkoztam, hogy felmondok. Aztán azt mondtam, nem adom fel!

Próbáld meg a legnagyobb lókötő gyerekeket megnyerni magadnak. Nem tudom, mennyi idős gyerkőcökkel dolgozol, nekem alsós tapasztalataim vannak. Nekem ez vált be, a mai napig ez az adum:)

Rájöttem, hogy ezek a gyerekek nem ok nélkül ilyenek, és ha bennem nem az "ellenséget" látják, akkor nyert ügyem van. A büntetés nem válik be, a beírásokon és fekete pontokon röhögnek. Próbálj valami egyéni értékelést kitalálni, az szinte mindig beválik.

2009. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Én szülőként aggódok hasonló dolgok miatt. Hihetetlen, milyen szemtelenek, és rosszcsontok már kicsiként a gyerekek. És igenis, szörnyű, hogy vannak szülők, akik bátorítják ezt a viselkedést, a gyermek szabadsága érdekében. Nem tudnak tiszteletet mutatni a felnőttek iránt, pedagógusok, szülők, vagy bárki más iránt. Tisztelet a kivételnek persze. Vigyázni kell, mert hamar ráéreznek, ha az ember engedékenyebb, és kihasználják. Szigorúbbnak kell lenni. A legjobb dolog következetesnek lenni, megpróbálni annak lenni. Ha megígéri a tanító, hogy ez meg az jár érte, akkor ne legyen alóla kibúvó. Én azt vallom, hiszem, hogy a gyerekeknél csúnyán hangzik, de "csordaszellem" van. Utánozzák egymást. Ha az első pár megúszta a bűntetést, a többi felbátorodik. Ezért mindig be kell tartani, ha fekete pont lett ígérve valamiért pl., hogy lássák, nincs üres fenyegetés. Szülőknek meg ha kell, el kell magyarázni, hogy miért kapta a gyermek, de a szülőnek inkább együttműködnie kellene a pedagógussal, a gyerekek érdekében. Én inkább a felnőttel "harcolnék", mint hogy a gyerekek kihasználjanak. Megfelelő határokon belül, de szerintem sokkal szigorúbbnak kellene lenni a gyerekekkel ahhoz, hogy jobb emberek legyenek. Mind a szülőknek, mind a pedagógusoknak.
2009. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Válts pályát amíg nem késő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(saját tapasztalat)
2009. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

Nos ha egyosztály már ismer ot már soha nem lesz tekintélyed és az új osztályok elöbb utobb megtudják, hogy a régiosztályok hogy viselkednek nálad...

Hát ha nem ragaszkodsz nagyon egy iskolaváltás sokat javítana...


Ha új osztályba mész be vannak dolgok amikkel bizonyos fajta tekintélyt lehet elérni...

Szóval amikor a kölykök hangoskodnak te belépsz valamennyire mindenképp halkulnak...de te menny be úgy mintha üres lenne a terem...sétálj oda a tanáriasztalhoz, és pakold le a cuccot majd csak azután éreztesd hogy ők is ottvannak...

Nem tudom pontosan milyen korosztályú gyerekekkel van dolgod mert az se mindegy...de a feketepontból ítélve még kicsik...hát amikor én elsős voltam teljesen be voltunk szarva amikor a 7. 8.-osok mellett elmentünk...mire nyolcadikos lettem a kis elsős nem hogy egy minimális tiszteletet mutatott olna a nagyobb felé...még ő szólt be...hát így váltzik a világ...ha a fegyelemtartás nem erősséged bizony rossz szakmát választottál...


Ha a rosszjegyet adsz és remélem nem alsósokkal dolgozol olyan helyen ahol kisesszét írnak a gyerekekről osztályzás helyet...mert én nem hiszem hogy az érdemjegyek olyan maradi dolgok lennének...hisz így a gyerek pontosan tudja hogy a róla szóló "fogalmazásba" max. annyi kerülhet hogy "kissebb nagyobb magatartási gondok..." ezt meg leszarja a gyerek és a szülei egyaránt...de egy mgatartás kettes már mindjárt hatásosabb...


Nem tudom nekem van egy osztályfőnököm akinek hatalmas tekintélye van emrt mai szóval "oltogatja" a nagyszájú diákokat...vagyis ha két fiú piszkálódik rögtön áthallásos megjegyzést tesz arra hogy melegek...ha valamit nem csinál meg egy fiú azzal fenyegeti, hogy ivartalanítja a frisen szerzett szikékkel amiket a biológiaszertárban tárol...Szóval megneveteti a népet mégis kemény...talán a titka az a minimális megszégyenítés ami pszihológiailag nem hat ki a gyerek fejlődésére viszont igen hatásos nevelőeszköz, de fontos hogy a viccelődés tárgya is nevessen a tréfán...

2009. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

".hát amikor én elsős voltam teljesen be voltunk szarva amikor a 7. 8.-osok mellett elmentünk...mire nyolcadikos lettem a kis elsős nem hogy egy minimális tiszteletet mutatott olna a nagyobb felé"


Ezt én is tapasztaltam...

2009. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Én két pedagógus 20 éves gyereke vagyok, néha kistanárnak felelek meg a sulijukban.

De már csak a szüleim miatt is tudom, hogy mi folyik a sulikban. Nem tudom kinek ismeretes a benticipő kifejezés, az én időmben édesapám volt az egyetlen tanár akinél még áthúzta mindenki, most már nincs ilyen, szörnyen beszélnek vele. De ő tartja magát harcol, és szerintem ne add fel! Sok sikert!

2009. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!