Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógus vagyok (kezdő), és...

Pedagógus vagyok (kezdő), és kikészítenek a gyerekek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan szemtelenek és tiszteletlenek!Amikor én suliba jártam akkor még a tanárok voltak fölényben ):

Most meg szinte nem engedik meg, h. "megbűntessem őket" ha rosszak voltak pl: h.beírást kapjanak, v fekete pontot.Szóval rossz volt és neki áll följebb.

Hú hát még sorolhatnám még milyen kiakasztó dolgok vannak...

Valamit kellene csinálni, mert itt nagyon nagy baj lesz, ha ezek a gyerekek felnőnek....

Nagyon durva!!!!


2009. máj. 15. 15:16
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Azt hiszem megint sokat tanultam!Voltak ötletek, amit már alkalmazok, az újakat kipróbálom!Örülök, hogy sokan írtatok,sokmindenkit érdekel a téma.Hát igen,ez a szakma már csk ilyen!De nem is baj, kell néha kihívás.

Amúgy alsó tagozatban németet tanítok.

2009. máj. 23. 22:06
 22/25 anonim válasza:
80%

részvétem. nekem anyám erőltette a tanári pályát - ő az akart lenni de nem jött össze - én egy hónap után azt mondta, soha nem akarok gyereket látni a közelemben a tanárképzőt meg messziről elkerültem. nem bántam meg.

de te azért ne add fel!!! igaz, borzasztóak a mai gyerekek a szüleikről nem is beszélve, hiszen ők maguk sem tudják fegyelmezni vagy nem is akarják... amit én tudok, hogy minden gyerek a határokat feszegeti, próbálgatja kinél meddig mehet el. ne ne engedd, hogy elszaladjon velük a ló. de hogy mi a jó módszer? egyénenként más és más. ezt neked kell kitapasztalni... és ami szerintem még fontos, tarts érdekes órákat ( akár kérdezd meg, hogy adott témakörben miről hallanának szívesen, mi érdekli őket), ami leköti a figyelmüket, a legnagyobb rosszcsontét pl. és ha azt veszik észre a többiek, hogy őt megnyerted magadnak a többiek is lassan beállnak a sorba.

sok szerencsét és kitartást! légy jó taktikus!!!

j.

2009. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
72%
Elég fura, nekünk az egyik tanárunk már kikészült tőlünk úgyhogy most az önbizalmat öntök belétek módszert alkalmazza, ezt úgy kell érteni, hogy: elkezdi mondani, hogy óóó hát a 7.b-be olyan értelmes, inteligens, okos, fegyelmezett gyerekek járnak. Hát mit mondjak erre mindenki csak lesett.:D
2009. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Ez a kérdés 2009 -ben jelent meg. Jó lenne tudni mi történt azóta...Vajon sikerült megoldani a "problémákat"?Most 2012-őt írunk, és a helyzet katasztrofális!Amúgy a legnagyobb baj a szeretet hiánya. Abból ered minden gond.Az óráimmal egyfolytában az a gond, hogy nincs csend. 30 gyerek!Ebből öt-hat súlyosan problémás..... Gond az is hogy a pedagógusok között sem jó a kommunikáció. Én legalábbis így érzem.Amúgy szerintem nincs megoldás - egyénileg. Csodát egyedül nem lehet tenni...minden tanár együttes munkájára épül a tanítás.Ha a család szeretné a gyerekét, az alsós pedagógusok megtanítanák az alapokat, talán nem lenne probléma ötödik osztályban, hogy a gyerekek nem tudják hogyan kell viselkedni!Ha tudnák mit jelent az a szó hogy tisztelet....!!!Nem tudják!De mivel a család- megszűnt a sok munka, és gond átvette a helyét, a tanárok pedig a legutolsó emberek a társadalom szintjén.....a gyerekek legjobb barátja pedig a telefonjuk, és a net, ....nem tudom mit lehetne tenni.....Órási változásokra lenne szükség - felső szinten!!!!!!
2012. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Utolsó válaszolóval teljesen egyet tudok érteni. Bár a tanárok közti kommunikációba én nem látok bele, de a gyerekek még mindig, 2018-ban is szeretethiányosak, és nem változott semmi. Egyre rosszabb, több a tüntetés, mi gyerekek is érezzük a problémát, főleg a feszültséget. Bár én betudhatom magam azon szerencsés emberek közé, akik egy jó osztályközösség tagjai és többnyire jó pedagógusok tanítják. Fontos, rettentő fontos, a boldog környezet. Tanulni, tanítani is egyszerűbb, ha az órák mosolygósak, de az igazság az, hogy ez egyre nehezebb, mert diákokon, tanárokon egyaránt óriási a nyomás. Ez egy ördögi kör: tanár ideges, mert a gyerekek rosszak, (ami ugye adódhat sok mindenből, de az egyik ok az ugye az, hogy nem figyelnek rájuk, kezükben a net, szeretet hiányosak) ideges, mert felülről is nyomják, készülni kell,meg aztán ott van az a rengeteg adminisztráció, és a magánéleti problémák még szóba sem jöttek, a diákok pedig sok olyan dolgot tanulnak alap órákon, ami simán mehetne faktra, mert a tanítás azért is nehéz, mert a gyereket nem érdekli az anyag, nem érti, ezért unja. Ha a gyerek unja, rossz, fészkelődik, beszélget, és visszajutottunk a tanárhoz. Persze lehet keresni az okokat miért rossz, de a helyzeten se mi, gyerekek nem tudunk változtatni, sem az "egyszerű" tanárok nem tudnak változtatni. A változtatás tehát nem a mi reszortunk, így csak reménykedni tudunk, hogy egyszer jobb lesz. Erre tudom azt mondani, hogy tessék mosolyogni, amennyit csak lehet, nagyobbat jelenleg nem tudunk adni az ügy érdekében, mint a szeretetet. :)
2018. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!