Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőség arra hogy...

Van lehetőség arra hogy nemzetközi érettségit tegyek?

Figyelt kérdés
De az a baj hogy én nem olyan iskolába járok ami alapból azt adna, de ha én szeretnék azt lerakni akkor van erre lehetőség?
2011. dec. 11. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:

nem értem mit értesz nemzetközi érettségi alatt...

nekem több olyan osztálytársam van,aki itthon érettségizett velem együtt,és ma Svájcban egy menő cégnél vezető beosztásban van... tehát a külföldi boldogulás nem azon múlik,hogy milyen az érettségid... a diplomádon sokkal inkább... azt meg először szerintem magyart érdemes tenni,aztán a másodiknál már a kutya nem fogja megkérdezni tőled,hogy hol érettségiztél,max.azt,hogy van-e érettségid,arra meg bemutatod,hogy nesze,tessék,íme.

2011. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ha kint akarsz továbbtanulni akkor nagy előny ha nemzetközi érettségid van, és nem "csak" magyar. Munkánál nem hiszem hogy nézik. Lehetőség van, vagyis a mostani érettségid után következőleg már pl. angol nyelven érettségizel újra.
2011. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem rendben van én is így tudtam eddig, szerintem félre értettem valamit amikor olvastam. Amúgy itt olvastam: [link]
2011. dec. 16. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a Karinthyban tettem le az IB érettségit, de pontosan nem tiszta, hogy mit szeretnél. Magyar érettségi mellé letenni az IB-st is? (Nem ajánlom) Vagy csak kimenni külföldre, hogy ott legyél egyetemista? Ha érdekel, írhatsz privátot is.
2011. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Arra vagyok így igazából kíváncsi hogy most ugye rendes szakközépiskolába járok, lesz egy magyar (nagyrészben középszintű) érettségim. De ez is jó lesz külföldön? Mert ha törik ha szakad én ki akarok költözni az államokba, és úgy tűnik pénzem is lesz arra hogy akár még a Harvardot is fizetni tudjam. De oda jó lesz az egyszerű natúr magyar érettségi? Mert ugye ott collage után mehet az ember universityre, de ott egy collage-s diploma olyan erős mint nálunk egy érettségi.
2011. dec. 19. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!