Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan iratkozhatok ki az...

Hogyan iratkozhatok ki az egyetemről?

Figyelt kérdés
Első félévemet töltöm, de rájöttem, hogy ez a szak nem nekem való, ezért ki szeretnék iratkozni az egyetemről és egy másikra jelentkezni. Na de most kezdődik a vizsgaidőszak és a felvett vizsgákat meg kell csinálnom vagy inkább be se menjek? Vagy csináljam meg a vizsgákat és februárba ne iratkozzak be? De akkor ha azokat a vizsgákat nem csinálom meg akkor nem lesz semmi következménye?
2011. dec. 11. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felvetted a vizsgákat, viszont nem mész be, az súlyos pénzbüntetéseket von maga után(vizsgánként 3000+), úgyhogy ha nem akarod megcsinálni, akkor add le őket, így nem veszítesz vele. Viszont, ha ezeket a tárgyakat, vagy ezek közül néhányan tudsz akkreditálni a másik szakra, akkor csináld meg, annyival kevesebb melód lesz vele.
2011. dec. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos egyiket se tudom átvinni, de ha leiratkozok a vizsgákról, akkor csak annyi lesz hogy beírják az indexbe, hogy nem teljesítettem?
2011. dec. 11. 23:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt írták be (pecsételték be), hogy "ÉRVÉNYTELEN!". Szerintem menj be a TO-ra, nyilván neked is ki kell tölteni egy hallgatói jogviszony megszüntetéséről szóló határozatot, azt elbírálják, és ennyi az egész, úgy általában.
2011. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért íratkozol ki? Kérjél a jövő félévre passzívat, mert akkor az állami féléveid nem fogynak, viszont nem kell TB-t fizetned amíg felvesznek máshova.
2011. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!