Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnapután vizsgázom, és még...

Holnapután vizsgázom, és még mindig nem tudtam rávenni magamat, hogy elkezdjek tanulni. Nem érdekel az adott tananyag! Hogy vehetném rá magam mégis, hogy elkezdjem? Nektek milyen tanulási technikáitok vannak egyetemen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi külön "taktikám" nem volt, egyszerűen rávettem magam, és foglalkoztam az anyaggal.

De mondjuk nem ennyi idő alatt... Nálunk ez nem működött volna, de persze nem tudom, hogy te hova jársz, mit tanulsz.

Egyébként a lényeg az értő tanulás, hogy ne magolni akarj, hanem tényleg odafigyelj, értsd meg, keress logikát... Úgy könnyebb megjegyezni, és utána sem felejted el a lényeget.

2011. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam az a megoldás működik csak, hogy összeülök valakivel, aki szintén tanul, és az, hogy őt látom tanulni, engem is motivál. Átérzem a helyzeted, én is ugyanebben a cipőben járok, elképesztő, de az e félévi anyagból semmi, de semmi nem érdekel. Már azon is gondolkoztam, hogy hagyni kéne a szakot a fenébe, de már mindjárt végzek :S
2011. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a haverjaidat, hogy hogy állnak és ha kiderül, hogy sokkal jobban az majd ösztönöz, legalábbis nálam ez így szokott lenni.
2011. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már úgyis mindegy annak a vizsgának már lőttek, Találj ki valami jó programot, pl póker, 1-2 éjszakai pillangó meglátogatása, kaszinó, iylesmi.....
2011. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Leülsz egy asztalhoz, kinyitod a könyvet és OLVASOD!
2011. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Érdekes, én biológiát tanulok SZTE-n (ami iszonyat nehéz, MO-on legjobb biológusképzés itt folyik, évi 30 ember diplomázik itt), de minden vizsgámnak előtte nap álltam neki, és négyeseim ötöseim vannak két kettesem. Be kell járni órákra, figyelni kell, otthon nem tanultam semmit, csupán a tanárt figyeltem, aztán a kiküldött anyagokat megtanultam, rászántam 4-5 órát és no lám, sikerült. Nem a magolás a lényeg, a könyvek felett ülés, hanem az, hogy értsd meg és legyen egy alapműveltséged, jó logikád. Enélkül tanulhatsz egy hetet is a vizsgáidra, a magolt tudás elvész.
2012. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!