Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia: Pázmány vagy...

Booklineka kérdése:

Pszichológia: Pázmány vagy Károli?

Figyelt kérdés
Szerintetek hol jobb a pszichológia oktatás? Az is érdekelne, hogy hol gyakorlatiasabb az oktatás, és hogy milyen a közeg (pl mennyire elkötelezettek a szakma iránt érdeklődők, többnyire milyenek az ottani diákok stb). A tanárok milyenek (kedvelhetőek vagy rosszindulatúak)? És mennyire diákcentrikusak. Az is kielégítő, ha csupán beszámoltok tapasztalataitokról!:)Nagyon szépen köszönök minden választ előre is!:)
2011. dec. 14. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
A Pázmány az ország egyik legszínvonalasabb egyeteme, a gyakorlati oktatásuk nagyon jó. A Károliról ez nem mondható el. Egyértelmű a választás.
2011. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

HVG felmérése szerint minden szempontot figyelembe véve a Károlin van a legjobb pszichológia oktatás.

A második egyébként a Pázmány és Szeged.

2011. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Második vagyok, itt a link is:

[link]

2011. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettő jó,de inkább a Károlit ajánlanám.Én is ide járok,ha van kérdésed kifejezetten ezzel a sulival kapcsolatban,írj privit szívesen válaszolok.Mindkét helyen gyakorlatias és színvonalas a képzés egyébként. Én csak a saját évfolyamomról tudok mesélni,nálunk jó a közeg.Most mesterképzésre járok egyébként,de a BA-t is itt végeztem.A tanárok többsége jóindulatú és nagy tudású,illetve sok a gyakorlati szakember(terapeuták,klinikai szakpszichológusok stb.).


21/L

2011. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Halihó!

Én a Pázmányra járok, csak jót mondhatok róla. Gyakorlatiasnak gyakorlatias, pl. a fejlődéslélektan tananyagot úgymond a saját bőrödön tapasztalhatod meg, mert egy gyerek vizsgálatából kell dolgozatot írni a félév végéig. Általános pszichológiából pedig egy észleléssel, érzékeléssel kapcsolatos kísérletet kell bemutatni 1. félév végén. Ahogy néztem, 2. félévben sok gyakorlati óránk lesz, de ezekről még nem tudok nyilatkozni.

Lehet, hogy én vagyok szerencsés, de csupa normális tanárom van, jól magyaráznak, érdemes bejárni minden órára, mert érdekes. Követelnek is rendesen.

A diákközösségnél meg jobbat elképzelni sem tudok, mindenki segít mindenkinek, foglalkoznak egymással az emberek, szóval nagyon szeretem. :)


a Károlit nem ismerem, csak hallottam, hogy jó, szóval nem foglak lebeszélni róla. :)

2011. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Még szívesen fogadok azért párat;)
2011. dec. 15. 22:30
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!:)

Majd ha eszedbe jutok a vizsgaidőszak utáni szusszanásban, írd meg, milyen volt (mennyire engednek át a vizsgákon,mennyire segítőkészek a tanárok...:) )! (ha még emlékezni akarsz arra az időszakra!:D)

2011. dec. 15. 22:36
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
A PPKE Btk Campusa a legszebb Magyarországon. A Pszichológia képzés pedig a két egyetemen közel azonos. Az a HVG eredmény pedig elévült. A Pázmányon a pszichológia képzés nem oly rég óta fut csupán, viszont 2008ig ez a kevés idő is elég volt a második hely megszerzéséhez. Azóta a Károliról csupa jó dolog hallatszott. Érdemes utánajárni. Már egy embernek elmeséltem, hogy a jogi kar mikről híresült el a 08-09es év folyamán. Emellett pedig több más karról is szép dolgokat hallottam innen-onnan. Nem tagadom, hogy a színvonal erős és vannak olyan képzései a Károlinak, amik még így lehúzva is magasan verik a mezőnyt, de a pszichológia képzése nem ezek közé tartozik. Ugyan a színvonal közel azonos a Pázmányéval ,de a közeg és az iskola hangulatát tekintve én mégis a Pázmányt részesíteném előnyben.
2012. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
KRE-re járok, mindenhol és mindenkitől hallom, hogy ez a legjobb. Én ezt egyáltalán nem tapasztalom.. sőt. Ha tehetném inkább elte.
2012. jan. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
huh, na most eléggé elbizonytalanítottatok:S
2012. febr. 2. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!