Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre/főiskolára...

Milyen egyetemre/főiskolára érdemes menni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom. A fő célom a Színművészeti Egyetem, de kell mellé még pár elképzelés, mivel oda nagyon nehéz bejutni. Sajnos az a legnagyobb baj, hogy azt sem tudom milyen szakok vannak. Valaki segítene ebben? Amiket szeretek csinálni az állatokkal foglalkozni (állatorvos nem leszek, mert sírnék) De az ügyvéd szakon is gondolkodtam már, amihez rengeteget kell tanulni =( Segítsetek! Hol tudhatom meg , hogy milyen szakok vannak?
2011. dec. 16. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n mindent megtalálsz, csak kitartóan kell keresni.

de most ne sulit keress, hanem egyelőre döntsd el, mit akarsz. a színművészeti nem egyszerű, ha úgy állsz hozzá, hogy megpróbálod, hátha, de inkább nem erőlteted meg magad, akkor ne is próbálkozz.

Mivel akarsz valójában foglalkozni?

2011. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

ezen az oldalon sok hasznos dolgot találhatsz,az egyetemek főiskolák résznél megnézheted milyen tantárgyak szükségesek,ponthatárok is fent vannak

2011. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a fő célod a színművészeti, szerintem előbb érdemes jól kiművelned magad...

Pl. magyar szakon belül rengeteget kell olvasni, sok szöveget, műfajt, mindenfélét megismersz: az irodalom nagyon jó kiindulási pont! Magyar szakon belül szokott még lenni művelődéstudomány (kultúratudomány) szakirány, pl. ELTÉ-n is van, ezen belül az egyik irányvonal a színházelmélet.

2011. dec. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!