Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GAMF és Mercedes-Benz Manufact...

GAMF és Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kecskemét?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy egy teljesen új szakot indít a GAMF a Mercedes-Benzel közösen, ami a hagyományos képzéstől eltérő lesz. A képzés fele Mercedészéknél lesz. Már képzés közben is fizetnek.. Megérné ide menni vagy BME? Amúgy ötös tanuló vagyok, emelt matek is 5, szóval az alapok megvannak.

Milyen fizetésre lehet számítani a Mercedesnél?


2011. dec. 19. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

BME- Beszarsz Mire Elvégzed.

Nem hallottam jót a tanárokról...


Ha mercinél akarsz dolgozni, akkor Kecskemétre kell menni, egyértelmű. De inkább gyártómérnöknek fogsz tanulni és nem fejlesztő mérnöknek. Plusz a németet tudnod kell a KE-n annyira nem jó.


Ha motort akarsz fejleszteni akkor meg Győr! Ott az AUDI + motorfejlesztés lehet MSc-n és kimehetsz németbe a VW-hez is nyáron mint szakmai gyakorlat.

2011. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

BME: Azért a Mercinél is tudják mi a különbség, + a GAMF-on nincs master képzés, ez fizetésben és előmenetelben hosszú távon sokat jelent.

Ha nem BME,akkor Miskolci Egyetem, master. Az sem könnyebb, ott inkább a gyártás tanszék erősebb, a BME-n a konstrukció.

2011. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a GAMF -ot azért javasolnám mert gyakorlatiasabbnak,

ipar, technológia közelibbnek érzem az oktatást. Járjatok utána de információim szerint duális képzés is indul, aminek egy része a Mercedes gyárban történik, másik fele a Főiskolán.


Aki fejlesztőmérnök, kutatómérnök akar lenni egyetemi végzettséggel az választhatja a nagy műszaki egyetemeket, de megjegyezném aki főiskolai diplomát szerez az is mehet azt követően MSC képzésre...


Meglátásom szerint az egyetem sokkal elméletibb sokkal nehezebb ... a főiskola gyakorlatiasabb szerintem.

A GAMF on például az Informatikai Tanszékhez tartozó Automatizálással foglalkozó hallgatók tudom, hogy saját maguk kell hogy szereljenek,végezzenek mérési feladatokat, saját kezűleg kell,hogy programozzanak ipari robotokat, mérjenek szenzorok méréstartományát, pneumatikai elemekből szerelnek össze kapcsolásokat, hidraulikus méréseket végezzenek, hibadiagnosztikai mérést (hibakeresést)végeznek. PLC vezérléseket építenek, mérés adatgyűjtő rendszerekkel ismerkednek, ipari képfeldolgozás gyakorlatotokon hálózatba kötött intelligens kamerákkal dolgoznak... ipari információs rendszerekkel ismerkednek... és sorolhatnám..


Elég jól utána jártam ennek a közelmúltban azért is tudom :)


Tehát szerintem elmélet mellett több a gyakorlat.

2012. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!