Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a mindennapi...

Mi a véleményetek a mindennapi testnevelésről az iskolákban?

Figyelt kérdés
Mit szólnál hozzá, ha bevezetnék?
2011. dec. 23. 02:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon helyes. A gyerekeim osztálytársain látom, sokan nem sportolnak (az enyémek igen) és olyan nyeszlettek, betegesek,hogy rossz nézni.
2011. dec. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Bár én most vagyok végzős, de a korábbi éveimből azt tapasztaltam hogy jó lett volna a napi szintű testnevelés óra. Viszont úgy lenne a legjobb hogy az óra (vagy dupla óra) utolsó perceiben a tanuló le tudjon tusolni. Az utóbbi két évben nálunk sokan voltak akik iskola után egyből dolgozni mentek, és főként ezek az emberek, meg sokan mások, többségében azért nem öltöztek át testnevelés órán, mert utána izzadtan nincs lehetőség lezuhanyozni. Zuhanyzó van (3db 31 emberre), csak idő nincs (10 perc míg egy osztály és a következő osztály öltözik, szóval 5 perc lenne zuhanyozni). Szóval már alapból ezen kellene (pl. nálunk is) változtatni, utána felőlem megemelhetik ezt az óraszámot napi szintre is. Pozitívuma lenne hogy délutánra nem marad sok energia meg idő a sportra így hasznos lenne hogy felfrissítse az embert nap közben. ráadásul nálunk rengeteg tölteléktantárgy van ahol sajnos nem csinálunk semmit, és ezek helyett bővel elférne a napi testnevelés.
2011. dec. 23. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Az egyik legjobb dolog lenne, amit csinálni kéne.Ez a kormány úgyis egyfolytában baxogatni akarja az oktatás jelenlegi menetét.Így legalább értelme is lenne.Mondjuk az óra töbletet, meg kéne oldani.Talán a rajz, ének, technika órák helyett.(Ezek elsős kisgyerekeknek nagyon jó tantárgyak, de más gyakorlati hasznuk úgy sincs, csak idegesítik a tanulókat).Aki meg ilyen páláyn akar továbbmenni majd középsuliban rajzolgat meg énekel.
2011. dec. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Az elgondolás nagyon jó. Kérdés, hogy lehet bevezetni, van e lehetőség a megvalósításra.
2011. dec. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Én is támogatom. Borzalmasan néznek ki a gyerekek, de főleg a tinik, vasággyal 40 kiló a felük, de hájas. Egyértelműen hiányzik az életükből a sport, mozgás.

Én anno egy csomó különórára, edzésre jártam, bőven megvolt a napi egy órám, inkább kettő, és nagyon jót tett. Ha viszont valaki nem engedheti meg magának ezt, akkor jó ha van lehetőség az iskolában sportolni. Bár ha jól sejtem, most is van, csak nem kötelező...

2011. dec. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen támogatom, feltéve, ha olyan tesióra, amit élveznek a gyerekek, tehát nincs rájuk kényszerítve pl. a minden órán történő talajgyakorlatok, v szekrényugrás, stb.


Én a csapatjátékokat preferálnám (röpi, kosár, kézi, foci, floorball,...), mert azok jól átmozgatnak, élvezetesek, és nem adnak - akkora - okot gúnyolódásra, mintha pl. valaki nem tud bukfencezni.

2011. dec. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és nem ártana, ha lenne normális zuh. lehetőség, nem tökizzadtan kéne utána órára beülni.
2011. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

alapból önmagában mindenképp jól hangzik, hogy minden nap mozogjanak valamit.

Kérdés, hogy mi helyett venné el ez az időt. Ha teszem azt, emiatt kevesebb matekórájuk lenne a gyerekeknek, és még annyira sem tudnának lépést tartani a tananyaggal, mint most, akkor már nem akkor zseniális ötlet.


És természetesen a megfelelő körülmények is kellenek hozzá, ha egy iskolában van vagy 20 osztály, viszont egy tornaterem, azt megnézem, hogyan oldják meg.

2011. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments! A testnevelés óráknak azért sincs értelme, mert úgyis csak a hülye felméréseket csináljuk, nagy ritkán (félévben kb 1 órát) játszunk (annak az órának is az első 20perce nyújtás..). A gyerek ha nem akar akkor úgysem fog tesizni, meg nem fogja komolyan venni. Ez van. Majd észreveszi magán hogy ez jó-e vagy sem.
2011. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igazából én az utolsóval értek egyet, mert a tesiórák Magyarországon tényleg csak a felmérésekből állnak, és az ilyen dolgok nem mindig hasznosak.

Na és nekem eleve heti 35 órám van, amiből mindössze heti egy az ének, rajz/technika nincs, a többi mind szaktantárgy.

2011. dec. 23. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!