Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintű német nyelvtudás...

Milyen szintű német nyelvtudás szükséges ahhoz, hogy mondjuk Svájcban vagy Ausztriában meg tudj élni, és tudd a mindennapi ügyeidet intézni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például álláskeresésre, tehát, hogy azt mondjuk teljesen magadtól le tudd bonyolítani vagy hivatali ügyek stb. Azért kérdezem, mert több helyen hallottam már, hogy a nyelvvizsga nem igazán tükrözi a nyelvtudást. Én egy erős középszintű nyelvvizsgával rendelkezem és szeretném tovább tanulni a németet, de mivel anyanyelvi környezetben még nem tudtam kipróbálni magam, így fogalmam sincs ez mennyit érhet vagy, hogy ehhez mennyit kellene még tovább tanulni.
2011. dec. 13. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Magas. És ha Svájcba mész, elölről kezdheted a némettanulást, a magyar iskolákban szerzett tudással semmire sem mész.
2011. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb. én is erre gondoltam...
2011. dec. 13. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudok olyat is, hogy valaki alapszintű tudással elintézi kint a dolgait. Jó feje van nagyon.. A te tudásod jól hangzik és elégnek, középfokkal boldogulsz az adott országban. Persze ezt neked kell tudnod/érezned, mennyire megy, tényleg jogos-e az a papír, v. épphogy átcsúsztál a vizsgán... V. kérd ki egy tanár véleményét előtte..


Ha kikerülsz egy új környezetbe külföldre, akkor a tudásod hamar gyarapodik, pár hónap és megszokod, megérted, ami fontos lesz neked.

Svájc megint más, mert ott svájci német van (+olasz,francia), azt nem lehet érteni szinte egyáltalán, az iskolában tanult HochDeutsch-csal.. De közöttük fel lehet kapni a nyelvet, mint bármilyeket..


Szerintem minimum alapfokú nyelvvizsgával el lehet indulni, persze tanácsosabb középfokúzni inkább és úgy elmenni .....

2011. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!