Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Waldorf iskolások, írnátok a...

Waldorf iskolások, írnátok a tapasztalataitokról? Milyen a waldorfban tanulni és mik a továbbtanulási esélyek?

Figyelt kérdés
Csak olyanok írjanak, akiknek tapasztalata van a témában. Ismerem a waldorf pedagógia elméletét, Rudolf Steiner munkásságát, mindent elolvastam Vekerdytől. Nagyon tetszik, de én arra vagyok kíváncsi, hogy ez Magyarországon hogyan valósul meg.....
2011. dec. 26. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem oda jártam/járok

De nem egy ismerősöm van akik odajártak/járnak

Az egyik általánosba került oda- hiperaktív nehezen kezelhető gyerek- neki nagyon jót tett /szüleök szerint/ meg a gyerek is szereti

A másik a középiskola részbe járt /azelőtt olyanba járt mint mások- ő azt mondta hogy nagyon frucsa volt olyan változás mert többségük olyan volt az osztályában hogy nem lehet bírni velük + az órák

utána átment egy másik iskolába /más tanmenetűbe vagy nem tudom hogy mondják- és neki teljesen előről kellett kezdenie mert nem bírta behozni a lemaradást

2011. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik bnőm anyja Waldorf óvodában tanít.

Nem járatta oda a gyermekét (nem véletlenül...) , és a lánya sem szerette volna...

2011. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Esetleg olyan, akinek valós tapasztalatai vannak?
2012. jan. 1. 18:28
 4/6 anonim válasza:
96%

Én 10 évig waldorfba jártam és ebben az évben váltottam egy másik iskolára.

Kiskoromban imádtam iskolába járni. Kiélhettem a kreativitásom, az alkotási vágyamat. Szerettem a játékos órákat. Később, mikor felsős lettem, gyakran úgy éreztem, hogy kevesebbet tanulunk mint más iskolákban. De rájöttem, hogy ez nem így van, hanem csak más tempóban és sorrendben.8. osztály körül volt egy fordulópont, amikor úgy éreztem, hogy mindenképpen iskolát szeretnék váltani, mert nem éreztem azt, hogy haladunk a tananyaggal, és akkoriban egyszerűen semmi sem felelt meg nekem. Szerintem ez a korszak minden tininél tapasztalható. De átvészeltem, és 9-10. osztályban már másképp gondolkodtam, és rájöttem hogy nem olyan egyszerű a felső tagozat. (egyesek számára) Több önállóságot követelt, odafigyelést és időt. Mivel mi témablokkokban tanultunk, és magunknak kellett összeállítani a saját jegyzeteinkből, fogalmazásainkból néha rajzainkból a tankönyvet, az epocha (témablokk) végén egy könyv szerű tankönyvet kellett leadni a tanárnak, aki kijavította összeírta a pótolnivaló hiányosságokat, és visszaadta. Mindezt bonyolították a leadási határidők, a hiányos házifeladatokért járó büntetések rossz témazárók vagy hiányos füzet. Ilyenkor, jobb esetben tanulószobára ítélnek , ahova iskola után kell járni. (az iskolának általában minden nap fél háromkor volt vége, és ha még tanulószobára küldött egy tanár akkor négyig volt az illető iskolában) amíg nem pótoltad a hiányosságodat. Rosszabb esetben pedig...mindegy, nem ez a lényeg:)

Mivel az iskola a felső tagozatban (utolsó 5 évben) "belehúz" úgy gondolom, hogy egy iskolaváltás sem jelenthet gondot.

Azért is nagyon szerettem ezt az iskolát mert felettébb sokszínű. A felső tagozaton alkalom nyílik olyan dolgok kipróbálásához amitől talán a jövő függ. Hogy nem csak elméletben tanulunk meg dolgokat hanem saját kezünkkel tesszük, és izgalmasabb is. Tanultunk médiát, filmet forgattunk, szociális munkát végeztünk stb. Az gyerekek rájönnek mit szeretnek csinálni, és a tanárok támogatják őket ebben. 8.-ban és 12.-ben van egy nagy éves munka. Egy szabadon választott témáról kell előadást írni és alkotást készíteni. A 8.-os egy nagy élmény volt számomra. Egy előadást kidolgozni, és fél órát szabadon, közönség előtt beszélni nem könnyű...

Persze nem mindenkinek való ez az iskola. Céltudatosan, önállóan sokra lehet vinni. De aki egyre csak a feladatok elöl menekül, vagy feleslegesnek találja a waldorfot, akkor nem lehet rákényszeríteni. Ide akkor járjon az ember ha már rájött, hogy nem az iskolának tanulunk.

Hogy miért mentem el a waldorfból? Nem az én döntésem volt. Az egyetlen amiért nem megyek vissza, hogy egy másik remek oktatású iskolába kerültem.

És talán nem mindenki gondolja így, de szerintem a motiváció a legfontosabb. Ha az hiányzik, akkor nem is érdemes semmibe belekezdeni...

2012. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 13. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval, én is Waldorf gimnáziumba járok (pár éve) és nagyon tetszik. nem is kívánok különösebben hozzáfűzni már, bár bálunk nem pont így volt.

Külföldön többet ér az egész.

És szerintem jó dolog a Waldorf diploma is, amit 12. éves munkára kapunk :)


privátban szívesen válaszolok.

2012. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!