Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz egy egyetem?

Mennyire nehéz egy egyetem?

Figyelt kérdés
Mindenkitől hallom hogy milyen nehéz, de annyian elvégzik. Ráadásul embereknek találták ki tehát aki nem hülye és van némi szorgalma az eltudná végezni. Nincs igazam?
2012. jan. 3. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon iskola és szakfüggő, hogy melyik nehéz és melyiket lehet viszonylag könnyen elvégezni. Plusz azon is múlik, hogy kit mi érdekel, én pl egy fél évet se bírnék ki jogi szakon, mégis mennyien végeznek ott... Más meg a mérnökképzést nem bírná, amit én csinálok.
2012. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Büfészakokat minden hülye elvégzi. A mérnökin(fón) meg vagy elég jó vagy, vagy megdöglesz. Ha van az embernek szorgalma elvégzi, de őrizd meg a szorgalmad ezek alatt a szenzációsan izgalmas előadások, meg olyan szadista tanárok alatt, akiknél 70% a bukásarány...
2012. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ez elég erősen szakfüggő.
2012. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kinek mi a nehéz, az teljesen relatív.

Sokan napi 9-10 órában tanulnak és mégis bírják.

Vannak akiknek alig van néhány órájuk egész héten és mégis panaszkodnak.

Meg az sem mindegy, hogy milyen a suliban a légkör, mennyire elviselhetetlenek vagy segítőkészek a tanárok/szaktársak. Mennyire veszik komolyan a számonkérést.

És az sem mindegy, hogy kinek mennyit engednek meg a mentális képességei/türelme/szorgalma.

Szóval "elég komplex a képlet".

2012. jan. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szubjektív, ember, szak, suli függő, ahol én avgyok az elég nehéz, sokat ekl tanulni, de ha valaki nem akar tenni a dolgokért az ne menjen egyetemre, menjen el melózni inkább és akkor kap pénzt amíg más egyetemre jár.
2012. jan. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől függ...Én jogon vagyoknálunk k..va nehéz, és nem beálítottság kérdése..nehéz és kész. ha komm és médiára mész akkor ima ügy...egyeteme is válogatja..
2012. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én a pécsi tudomány egyetem jogi karára akarok majd menni legalábbis ez a terv
2012. jan. 4. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a fenti hozzászólásokat, de alapvetően én azt vettem észre, hogy azoknak van nagyobb hangja, akik a vizsga előtt pár nappal veszik elő a tanulnivalókat. Na, igen, így tényleg nehéz egy egyetem, szinte bármi is legyen.


De ha úgy mész oda, hogy folyamatosan tanulsz, előre megszervezed magadnak a dolgokat, akkor - nem azt mondom, hogy könnyű -, de abszolút teljesíthető.

(Én most alapvetően inkább a humán területről beszélek, a műszaki képzésekbe ilyen mélyen nincs belelátásom.)

2012. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nekem sincs

és én is pont így gondolom...

2012. jan. 19. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!