Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "A képzés főiskolai (BA)...

"A képzés főiskolai (BA) óvodapedagógus oklevelet ad"-ez akkor most diploma?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 15:21
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

hello most olvastam a párbeszédeteket. Én az ELTE TÓK-on jövőre végzek óvodaped szakon. ezzel a három év után már el tudsz helyezkedni óvodában, lejártam a gyakorlataimat is sőt jövőre lesz 8 hetes gyakorlatom ez nem csak elméleti képzés. Lehet menni szakirányú továbbképzésre illetve MA-ra de az Ma csak annak kell aki igazgatói, vezetői státuszban szeretne dolgozni.sok óvónőnek nincs is diplomája mert régebben nem kellett ehhez diploma most ők is járnak fősulira levelező ill.esti tagozaton, mert meg kell csinálniuk a három évet! Ez után a három év után mi diplomát kapunk ellentétben más egyetemekkel ahol 3+2 éves a képzés.minket így tájékoztattak hivatalosan a fősulin!

sziasztok

2010. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

2009.11.21-esnek


Óvonóképzővel minek mennél csecsemőotthonba, te nem azt a korszakot tanulod, a tanító sem mehet óvodába. Tehát eleve hülyeség amit mondasz. Erre meg van a megfelelő képzés csecsemő és kisgyermeknevelő-gondozó a neve.

2010. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve írtad ki a kérdést, gondolom, azóta a pontos választ is megkaptad. Se, ha mégsem, akkor elmondom, hogy a 3 éves óvónőképzés után kapott oklevéllel (diplomával) igenis, dolgozhatsz óvónőként, mindenféle mesterképzés nélkül... Aki azt írta, hogy pelenkázhatsz, meg ágyat pakolhatsz, nem tudom, hol él, ui. az a dajkák munkája (mármint az ágyazás), pelenkázni meg óvodában nem szokott senki, ui. oda 3-7 éves gyerekek járnak és a felvétel egyik feltétele a szobatisztaság... Amire ő gondolhatott, az a bölcsődei gondozók munkája, de ahhoz elég egy OKJ-s kisgyermekgondozói képzés is... egy óvónő :)
2010. jún. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Szia!

Én az ELTE-re járok óvodapedagógiára, és bizton állíthatom, hogy a BA (alapfokú) óvodapedagógusi diplomával el lehet helyezkedni a pályán! A mesterképzés akkor szükséges,ha a pedagógus életpályamodell alapján mesterpedagógus szintre akarsz lépni. Ennek annyi az előnye, hogy egy kevéssel több fizetést kapsz, de ennek az elvégzésére a munkába állásod után még jó néhány éved van, mert csak a pályán eltöltött bizonyos idő után léphetsz feljebb a "ranglétrán".

2012. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Az első oldalon bemásolt képzési adatokban tisztán le van írva és nagybetűvel is kiemelve, hogy a leírtak a BA szintre vonatkoznak, azaz alapképzésre, alapszakra:



"ÓVODAPEDAGÓGUS ALAPSZAK


1. Az alapszak megnevezése: óvodapedagógus


2. Az alapszakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése végzettségi szint:

alapfokozat (baccalaureus, bachelor, rövidítve: BA)

szakképzettség: óvodapedagógus "


Úgyhogy, aki itt meg volt bizonyosodva, hogy az óvodapedagógus az csakis MA lehet, nagyot téved. Nem is értem, hogy miért kell így lenézni a BA diplomát, amiért ugyanúgy megküzdött a tulajdonosa, ráadásul egy olyan szaknál, ahol a régi rendszerben is csak egy évvel volt több a képzési idő... De nem is ez a lényeg, hanem, bár már ezer éves a kérdés meg a válaszok többsége is, de igenis lehet óvónőként dolgozni alapdiplomával is, nyilván egy pár ezer forinttal kevesebb bérért, mintha mester lenne, de az részletkérdés.

2012. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jajj tudom, hogy régi kérdés, de picit felhávorít.

Harmadéves óvós vagyok, és el tudsz vele helyezkedni. Óvodapedagógusi végzettséggel alacsonyabb képesítést igénylő helyekre is be tudsz kerülni, pl.: ped asszisztens.

2015. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!