Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik lenne a jobb választás?...

Melyik lenne a jobb választás? (gimnázium)

Figyelt kérdés

Majd ha befejezem a gimnáziumot orvos szeretnék lenni.

Van egy olasz-magyar kéttannyelvű tagozat.

Van egy emelt óraszámú német.

Vagy menjek általános tagozatra?

Ezek közül melyik a legjobb? Nem hátrány ha emelt óraszámban tanulom a nyelvet?

Mert lenne emelt óraszámú biosz-fizika de nem vagyok benne biztos, hogy emelt óraszámban akarom tanulni a bioszt is.

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?


2012. jan. 10. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
ha orvos akarsz lenni, akkor a bioszt emelt szinten kell tanulnod..
2012. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hopp nem orvost akartam írni, hanem mérnököt. Bocsi.
2012. jan. 10. 15:06
 3/4 bensdorp ***** válasza:
2013-tól biológia és fizika/kémia emelt szintű érettségi is feltétel lesz az orvosi egyetemre történő bekerüléshez. Ezt persze nem természettudományos tagozaton is meg lehet csinálni önerőből, sok plusz munkával, de tudd, hogy biológia tagozatról egyenesebb lenne az utad orvosira.
2012. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mérnök akarsz lenni, akkor kib*szott nagy hátrányod lesz ha kéttannyelvűből mész.. Nem fogod tudni a fizikát valszeg, mert nyelvi osztályban nem foglalkoznak vele eleget.

TAPASZTALAT!

Menj term.tud. osztályba, vagy általános tagozatra de olyan suliba ahol van lehetőség emelten tanulni a fizikát meg sztem a matek se ártana...

Nyelvi tagozattal nem leszel mérnök.. Még tán bekerülni be lehet, de bentmaradni egyetemen 0 fizika előtudással kizártnak tartom.Hacsak nincs baromi nagy önszorgalmad...

2012. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!