Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jó választás a...

Szerintetek jó választás a Berzsenyi Dániel Gimnázium?

Figyelt kérdés
Vélemény a suliról?
2010. szept. 25. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Pár éve volt ott 1 késeléses ügy azután meg verekedések.

Am átlagos olyan mint a többi.

2010. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A budapesti?

Én oda jártam, matek szakra, akkor nagyon jó kis suli volt minden szempontból, remek iskolai élettel is (mindenféle rendezvényekkel, 24órás foci, kosár, gólyatáborok, egyéb iskolai táborok, Berzsenyis napok, iskolai focibajnoksággal). Külön bírtuk a folyosókon a nagy, hosszú foteleket, ahova szünetekben marha jól le lehetett ülni a barátokkal - sajnos azokat már modernebb, de kényelmetlenebbekre cserélték, bár talán a legfelső emeleten még van a régifajtából. Én nagyon szerettem. Mondjuk nekünk mázlink volt, a legjobb tanáraink voltak.

2010. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért kellett volna beleírnod, hogy hol is van az a gimnázium. De hogy a budapestiben nem volt verekedés meg késelés, és nem is középszerű, az hétszentség.
2010. szept. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van vagy 50 ilyen nevű gimnázium az országban...
2010. szept. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

A budapesti BDG-ről szólva:

Mérföldnyi különbségek vannak a (szellemi, motivációs, értelmi) színvonal terén az egyes osztályok között.

A matek tagozat országos szinten is kiemelkedően jó, remek matektanárok (de tényleg!), heti 7 óra + matektábor,délutáni órák stb. Legalábbis régebben így volt mindenképp, ami mostanság évről-évre hígul, egyre gyengébbek kerülnek be oda is.

A természettudományi tagozatról szintén elmondható hogy jó, bár az már inkább a középszerűre hajaz. Kimondottan kémia, biológia vagy fizika felé orientált zseniknek nem ajánlatos, általában ezekből a tárgyakból egy száraz vázlatos mócsingot tanítanak az órákon, amiket elvárnak, hogy bemagold, de az egyéni érdeklődést valamint a versenyzést ezen tárgyakból nem támogatják. Kémiából 2 tanár van, az egyik kritikán alulian pocsék, a másik kevésbé. A biológia és a fizika kicsit jobb. Gyakorlatból viszont sokkal több van mint egy átlag középiskolában.

A humán tagozat kb 40%-a ostoba, gyökér, szellemi véglényekből tevődik ki, a többi valahol az átlagos és annál kicsit jobb kategória. A tanárok hagynak gondolkodni, kifejteni saját véleményedet a humán órákon, és ezt valamelyest díjazzák is.

A nyelvtagozat jó - képzett, nagy tudású értelmes tanárok, hatékonyan lehet tőlük megtanulni a nyelveket, ha rendesen állsz hozzá.

Fegyelem gyakorlatilag az iskolában nulla. A késések, lógások nem kapnak túl nagy figyelmet.


Mindent összevetve, azoknak ajánlatos, akik nem túl nagy géniuszok, de azért minimálisan legalább érdeklődnek vmi iránt a pián,cigin, bulikon kívül is. Kemény, izzasztó, éjszakákba nyúló tanulás miatt nem kell aggódnia annak, aki oda bekerül. Viszont azért megbukni is lehet elég könnyen...

2010. nov. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki volt az előttem szóló/író, de nagyon felfújta a dolgokat. Az idei tanévben rengeteg szigorítás volt, és a suli évek óta a legjobb 10 országos gimnáziumban benne van. Akármelyik tagozat is érdekel, ha arra mész, ott megkapod a kellő képesítést, ha meg AKAROD kapni. De ez mindenhol így van. A tanár tanít, te meg vagy megtanulod, vagy nem. Igen, vannak rossz tanárok, de hol nem? Nagyon jó a közösségi élet is, és sajnos azért elég gyakran kell sokat tanulni egy-egy dogára. (Bár az eredményt tekintve ez nem rossz dolog.)
2011. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
94%

Budapesti Berzsenyis vagyok és nagyon szeretem! :)

Matek szakra járom, bár amúgy a humán tantárgyak felé húz a szívem! Ez egy olyan hely ahol egyaránt tanulhatsz, és is érezheted magad. Amint belépsz olyan mintha egy családban lennél mindenki mosolyog :) És a programok... FENOMENÁLISAK! :)

2011. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A humán tagozaton közel nem ilyen rossz a helyzet. Igen, olyanok járnak oda többségükben, akik nem olyan tehetségesek a reál tantárgyakból, de ettől még nem gyökerek. Normálisak és érzékenyek, és egy humános osztály közössége milliószor jobb, mint egy matekosé. Sokkal toleránsabbak a humánosok, befogadóbbak.

És mondom ezt úgy, hogy életem egyik legrosszabb döntésének tartom a humán tagozatot. A két tagozatos tárgyamból olyan tanárt kaptam, aki nem adott, hanem inkább elvett. Sebaj, legalább volt jó három évem eddig.

És van fegyelem. A késések szigorúan vannak véve, és lógni sem nagyon lehet már.

Mindent összevéve szeretem a Berzsenyit. Egy jó légkörű hely, korrekt tanárokkal és normális diákokkal. Sajnálom, hogy ez az utolsó évem.

2011. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!