Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus - Gazdasági és...

Corvinus - Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ebben az évben érettségizek és mivel a gazdasági karokon durva támogatotti létszámcsökkentés lesz, ezért másfelé keresgéltem. Feltűnt ez a szak a Corvinuson, teljesíthető ponthatárral (azthiszem 400 alatt).


Megnéztem az alapképzés menetét, az órákat.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire nehéz ez a szak a Corvinuson?

Jó vagyok matekból, közgázos szakközépbe jártam, úgyhogy azzal a felével szerintem nem lesz probléma.

Mi a véleményetek a szakról? Könnyű/nehéz? Tanárok milyenek?


Elsősorban olyanokat kérdezek akik ezen a karon tanultak/tanultak, vagy ismerősöktől informálódtak.


Köszi!



2012. jan. 10. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a dolog. Én most a Kecskeméti Főiskolára járok ugyanerre a szakra, de lenne elég pontom a Corvinusra is...csak pénzes volna az utazgatás, meg külön élés. Mennyivel erősebb a diplomája? Állítólag van kereslet erre a szakra.


Én is ugyanígy vagyok, jobban érdekel a közgazdaságtani része, de ott horribilisek a pontok és félő, hogy tönkre is gányolják a szakot (kormány)...így maradt ez. Egyébként nekem eddig tetszik. Van benne kicsit ez is-az is... állítólag a diplomájával felvehetnek a közgazdászok munkakörébe is akár ipari cégekhez is.

2012. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi a világ..


Én tavaly érettségiztem, ezt a szakot jelöltem be első helyen a "nívós egyetem, de alacsony pontszám" miatt. Be is kerültem. Marketingre, turizmusra, vagy a közgazdaság tudományi karra szerettem volna menni igazából, de oda nem voltak meg a pontjaim a Corvinuson... fizetni meg nem akartam, mert azért mégis elég sok pontom volt (418) és nem is állok úgy anyagilag...


Szóval jött a szeptember és kezdődött. Csalódott voltam nagyon, mikor láttam a sok emberkét a beiratkozásnál azoknál a szakoknál amire én akartam volna menni. Rosszul éreztem magam, szégyeltem is magam talán, olyan volt az egész, hogy "szuper, nekem csak ez jutott.."


Aztán jöttek a tantárgyak. Olyanok, hogy majd nem infarktust kaptam: agrártudomány alapjai, természettudomány alapjai stb.


Csak és még egyszer mondom CSAK akkor válaszd ezt a szakot, ha NAGYON szeretted a biológiát gimiben, főleg a növény-állattani részét. Ha szeretsz kapálni (mert azt is kell, sőt az a gyakorlat..)


Én speciel kiléptem.

2012. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy idén már megszüntették az államilag támogatott helyeket. un. ösztöndíjasok vannak, a legjobb eredménnyel rendelkezők mindössze 5%-a bejuthat ingyenesen a többi csak a költségesre, tehát gondoljátok meg jól hova jelentkeztek.
2012. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Jó voltam bioszból, szerettem. És közgázból is jó vagyok. Remélem nem lesz gond. :S

Köszi még egyszer!

2012. jan. 12. 15:56
 5/5 anonim válasza:

Tudom, hogy már nem igazán aktuális a kérdés, de a felvételi pontszámok kiderüléséhez közeledvén azért hozzászólok már. :)


Anno én sem erre a szakra szerettem volna elsősorban bekerülni, de megjelöltem, mert sejtettem, hogy nem ütöm meg a "nívós" szakok ponthatárát. Végül bekerültem és - mivel közgazdasági szakközépiskolába jártam, ahol 1-1 év jutott a természettudományos tantárgyakra - végigszenvedtem a kertészeti tárgyakat, valamint a gyakorlatokat is (amelyek valóban néha kapálások voltak), DE ez csak az első másfél évben van, és úgy is erősen csökkenő tendenciában. A 4. félévtől előtérbe kerülnek a közgazdasági, vidékfejlesztési és agrárgazdasági tárgyak (3. félév végén egyébként is szakirányválasztás van utóbbi kettőnek megfelelően), amelyek már jóval hasznosabbak, érdekesebbek. Úgyhogy a kertészeti tárgyak miatt kilépni szerintem butaság, az alapokat kell tudni, de nem kell latin nevek szintjén tudni később mindent (ez az oktatási rendszer hibája, elismerem), hiszen elsősorban elméleti, gazdasági szakembereket képez ez a szak az agrárszférában való specializációval.

Úgyhogy ne törjön le senki, aki ide kerül, ugyanolyan értékes - ha nem értékesebb - szak, mint a többi a G-karon és ráadásul nagyobb jövője is van!

2012. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!