Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károlyi Mihály Gimnáziumban,...

Károlyi Mihály Gimnáziumban, akkor hogy is van? Lent több.

Figyelt kérdés

[link]

A haladó angolnál spanyolt tanulnak ugye?

És a többinél is, a spanyol a második nyelv?


2012. jan. 12. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első a spanyol nyelv amit 1 évig heti 16-20 órában tanulnak, utána 10.-ben csak a második nyelv jön 3 csoport van az egyik az angol ami haladó szintről indul a másik német,orosz ami viszont kezdő. és utána meg portugálul tanulnak. Szerintem ez így van amúgy én ide szeretnék majd jelentkezni :))
2012. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És nem tudod véletlenül, ha mondjuk kezdő németet választok akkor abból is meg tudom szerezni a nyelvizsgát? (Tudom rajtam múlik, de ennyi idő alatt van rá lehetőség?)

Legjobb lenne e haladó angolra menni, de az erős túlzás, hogy én haladó vagyok angolból. Mennyire kérhetik az angolt?

2012. jan. 13. 18:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Én ide járok...és nem kérik nagyon az angolt,első évben heti 2 órát,utána meg heti 4 órád lesz,sőt első évben kaptok jegyet,de a bizonyítványba nem kerül be,szóval van időd behozni az esetleges lemaradást!:)Arra készülj föl,hogy nyelvből nagyon erős iskola(reálból meg a többiből viszont nem nagyon) mi félévi vizsgáknál huszonhat tételből vizsgáztunk hat hónapnyi spanyol után.
2012. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
bocsi hogy itt kérdezem, de az angol is jól meglehet tanulni?(mert én 8 éve tanulom,nyelvvizsgáim is vannak, de nem szeretnék leállni ezen a szinten) és milyen programok vannak pl: délutána sport dolgok vagy valamilyen művészi.
2012. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát...attól függ,miylen nyelv érzéked van hozzá és felveszed-e az angolt fakultációnak!Igazából a tanulók kb. 80%-a,akik angolra jelentkeznek spanyol felsőfokúval és angol középfokúval mennek ki az iskolából.Elég sok iskola utáni program van,de a legfontosabb a kórus.A Garics tanárnő az énektanárnp,meghal énekelni,és ha tetszik neki a hangod,akkor egyszerűen közli,hogy holnap találkozunk az énekkaron.És nem,nem viccel halálosan komolyan gondolja,a legkevésbé sme érdekli,hogy akarod-e vagy sem,vagy,hogy más dolgod van-e vagy sem.De az énekkaron kívül van például lány röpladbda és azt hiszem kézilabda csoport is,és fiúkból kosárlabda és foci csoprot is.Azt mondják,hogy nagyon jók ezek a szakkörök,én nem tudom,mert örülök ha élek napi négy óra spanyol+ a többi óra után...
2012. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Jah és mindnekinek tanácsolom:kétszer gondolja át ha esetleg majd akar békatáborba menni,mert kedveskéim neme gészen úgy van,ahogy beállítják:)nagyon jó meg minden,de ha csak attól félsz,hogy kimaradsz az ismerkedésből,ne menj.tök máshogy osztanak be az osztályokba,mint ahogy összebarátkozol az emberekkel.Plussz...szét szivatnak!:Djah és 20-30 kilóméteres túrákra kell ám számítani!
2012. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

És amúgy tényleg sok a p*csa? Meg akik úgy néznek ki?

Emelett még az is érdekelne, hogy hány órátok van egy nap, 7 (kb)?

2012. jan. 27. 17:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Hmm...nem sok a pics@ vannak,de ők sem aláznak emg snekti sem,és nagyon sok kedves,szerény,segítőkész ember van,szóval jó a közösség.Nekem,háromszor van hét órám,kétszer kettő,de az egyik,olyan,hogy két óra között van egy lyukas órám,azaz nem érek előbb haza,olyan,mintha hét órám lenne.
2012. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Elég jó nyelvérzékem van, és már régóta szeretnék spanyolt tanulni, amire az országban ebben az iskolában van a legnagyobb lehetőség. A baj csak az, hogy orvosnak készülök, és oda pedig a reál kellene nagyon. Valamint német nemzetiségi suliba járok, és ha még német tagozatra is mennék, akkor is elég necces lenne a németet megint az elejétől kezdeni...Na szóval, a kérdésem : nagyon le van maradva a reál, vagy azért hozza a színvonalat?

2012. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát...sajnos,azt kell mondjam neked,hogy nem tudod egyszerre jóllakatni a kecskét és megtartani a káposztát.Hülye hasonlat,de...ez van.A Károlyi egy nagyon jó iskola,spanyolból nagyon jól oktatnak minket,viszont ha mindenképpen reálos beállítottságú vagy és arra van szükséged,akkor nem a legjobb választás.Tényleg nyelvből és humán tantárgyakból ott van a szeren,de reálból sajnos nem annyira...://
2012. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!