Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek van valamilyen...

Valakinek van valamilyen információja, tapasztalata a Pécsi Tudományegyetem ÁOK Fogorvostudományi Szakáról? (bővebben. )

Figyelt kérdés

Több egymástól független forrásból is azt hallottam, h nem olyan színvonalas az oktatás, és a többi egyetem is óczkodik az innen jött hallgatók átvételétől.

Ellenben nekem nagyon tetszik az egyetem, de 5 évet mégse akarok elpazarolni olyan helyen, ahol lényegében 'alig kapok valamit'.

Igaz-e a fenti állítás, vagy sem? Ellenérv?


Válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. jan. 15. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem én tanultam ott, hanem ismerősöm, aki azóta kezelte is a fogaim, szóval róla tudok mesélni. Először is: csodálatos szakember, gyönyörűen és fájdalommentesen dolgozik. A pécsi orvosi oktatás színvonalával semmi gond, inkább arról van szó, hogy az épphogy kettessel épphogy átcsúszó, nem igazán oda való hallgatók alapján hajlamosak általánosítani az emberek. Amit tanácsolni tudok, hogy menj el nyílt napra, nézd meg milyen az egyetem és beszélj olyanokkal, akik ott végeztek, vagy olyanokkal, akik most tanulnak ott.

Olyan amúgy nincsen, hogy alig kapsz valamit az ott töltött évek alatt, mert alapjában véve mindenhol ugyanazt tanítják és egy orvosi szakon nem úgy állnak hozzá a tanárok sem (akik szintén orvosok), hogy kit érdekel, olvassátok el ezt meg ezt a könyvet, aztán majd lesz valami.

2012. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a debreceninél rosszabb lenne.....


Miért akarnál átmenni másik egyetemre?


Én a helyedben nyugodtan oda mennék. Hogyha neked "túl könnyű" akkor hajts az 5-ösre...

2012. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj sincs Péccsel, ugyanolyan színvonalas az oktatás mint a másik három egyetemen. Az, hogy mit tanulsz meg, az nagyban függ tőled is és a hozzáállásodon. A követelmény amúgy mindenhol ugyanaz, maximum más sorrendben tanulják a hallgatók az egyes tárgyakat. És semmilyen hátrány nem fog érni ha pécsre jársz.


Az átvételről meg annyit, hogy ez egyetemek alapból nem szeretik ha a hallgatók ide oda mászkálnak az egyetemek között. Általában csak komoly indokkal vesznek át máshová (egészségügyi probléma, család stb..)

2012. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi mindenkinek a válaszokat. :)

Nyílt napon már volt, az nagyon tetszett (igaz voltam mind az SZTE, mind a SOTE nyílt napjain is). Természetesen a 'nem kapok semmit' nem szó szerint értettem. Csak kis aggodalommal töltött el a dolog, amitől lényegében feltettem a kérdést. Egyértelmű, h ha felvesznek egyetemre nem a kettes lesz a cél és az átcsusszanás. Szóval emiatt nálam nem kell aggódni.

Nyílt napon mondták, h közel 50 országból járnak a PTE ÁOK-ra hallgatók. Ugye ez szemben áll magával, amit hallottam. Kétlem, h ennyi ember olyan sulira költené a millióit, ahol a gyerek nem tanul semmit. Szóval igen. Így kicsit nehéz eldönteni, h akkor mi a helyzet. De amiket írtatok így mégjobban megnyugtat.

Nem tervem átmenni egyik egyetemről a másikra, csak szintén hallott dolog.


Még egyszer köszi. :)

2012. jan. 16. 20:15
 5/5 anonim válasza:

Nem rosszabb, mint a debreceni? Debrecenivel van vmi baj?


Amúgy sztem az egyetemek örülnek, hogy átvehetnek vkit, mivel a hallgató után pénz is jár az egyetemnek.

2012. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!