Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó, bunkó voltam, de emiatt...

Jó, bunkó voltam, de emiatt rosszul kellene éreznem magam?

Figyelt kérdés

1 hete volt egy szigorlat, ami nekem ugyan sikerült, de ki akartam javítani. Pénteken volt a javító. Egyik barátnőmmel megbeszéltük, hogy kölcsönösen segítünk egymásnak, de ott voltak felsőbb évesek is, akiknek felcsillant a szeme, hogy ott vagyok. (tudják, hogy jó jegyeim vannak). Nekik is elmondtuk, hogy akarunk ülni, direkt beálltunk előre. Én bementem előre és leültem, vártam, hogy utánam jön a barátnőm, Ő beül mögém, hogy lássa mit írok. Erre a felsőbb évesek ültek körém és vigyorogtak már előre, hogy milyen jó lesz nekik a szigorlat.

Mondtam, hogy cseréljünk, helyet, ha cserélünk, lesúgom a megoldásokat. (Lesúgtam volna) Azt mondta, nem, mert neki ez így tökéletes. (persze, mert látta mit írok).


Mivel nem azért tanultam még egy hetet a szigorlatra, hogy a felsőbb éveseknek is jó legyen, takartam a papírt. Nekem 4-es lett nekik 1-es. Tudom, hogy szemétség volt, de én sem csak akkor létezem, ha valakinek kell segítség.


2012. jan. 16. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez miért lenne szemétség? Senki nem várhatja el tőled, hogy lesúgjad a megoldásokat.

Ha te megszenvedtél előtte a tanulással, akkor tegyék ők is ugyanezt.

2012. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen tetted:)
2012. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon helyesen tetted...


Örüljenek, hogy mehetnek egyetemre, ha még annyira se hajlandóak, hogy tanuljanak legalább annyit, hogy 2-es meg legyen (jó, 2-es se annyira könnyű, de abba azért nem halnak bele - mondjuk tárgytól is függ), akkor essenek is csak ki minnél gyorsabban.

2012. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy Ti így gondoljátok, köszönöm!

És egyet értek. Sokan örülnének, ha megtehetnék, hogy egyetemre járjanak, meg is becsülnék. Akinek ölébe pottyan a pénz (szülőktől), az semmibe veszi és természetesnek gondolja.

Én az ösztöndíjamból tartom fel magam, havonta járok haza és az elmúlt évben megtanultam, ha egyetemre akarok járni, akkor bizony tanulni kell, hogy több pénzt kapjak. Ugyan a szigorlat nem kredites, de a maximalizmus már kialakult bennem, így nem elégedtem meg a 3-assal.

2012. jan. 16. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!